17. února 2023 21:00

3. série Mandaloriana totálně zmate každého, kdo si ji pustí po 2. sérii. Jak to vysvětlil tvůrce seriálu?

Je pravidlem, že na sebe jednotlivé seriálové sezony navazují. Mandalorian se však na tuhle tradici vykašlal.

Jistě si dobře vzpomínáte na velkolepé a emocionální finále druhé série Mandaloriana. Din Djarin (Pedro Pascal) v něm předal malého Grogu neboli Baby Yodu do rukou Luka Skywalkera (Mark Hamill), který se měl postarat o jeho výcvik v používání Síly. Proto bylo mnoho fanoušků překvapeno, že se oba hrdinové dali rychle dohromady v propojeném seriálu Boba Fett: Zákon podsvětí.

Tvůrce obou seriálů Jon Favreau teď v rozhovoru pro magazín Empire vše vysvětlil: „Nemohli jsem všechno natvrdo resetovat. Bude zajímavé zjistit, jak to budou vnímat lidé, kteří neviděli Boba Fetta, ale myslím, že ten ukázal, co se mezitím dělo. Viděli jsme Manda bez Grogu a taky jak Grogu vše zvládal bez svého parťáka a ani jednomu z nich se nedařilo zrovna dvakrát dobře.“

Právě proto se Favreau rozhodl dát populární dvojku zpátky dohromady už v rámci seriálu Boba Fett. „Umožnilo nám to skočit rovnou do třetí sezony a zároveň mít od počátku to nejpodstatnější, tedy jejich vztah,“ naznačil Favreau. Zdůraznil taky, jak byl důležitý moment, kdy Grogu došel ve výcviku k důležitému rozhodnutí: zda převezme Yodův světelný meč a vydá se cestou Jediů, nebo se vrátí k Mandovi a upřednostní jejich přátelství a ochotu vždy pomoct jeden druhému.

Mando a Grogu budou stát znovu po boku už 1. března, kdy začíná zmíněná třetí série Mandaloriana.

Zdroj: Empire

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný