23. března 2023 14:00

Nečekané vykoupení Jar Jara Binkse! Všimli jste si tajného camea v novém dílu Mandaloriana?

Kruh se uzavřel. Minulost Star Wars se propojila s její seriálovou současností.

Následují spoilery z nejnovějšího dílu Mandaloriana!

Čtvrtá epizoda třetí sezony Star Wars seriálu The Mandalorian nabídla jedinečnou příležitost, jak dát druhou šanci jednomu zapomenutému hrdinovi, který byl mnohými fanoušky zavržen a prošel si v mezidobí dost dramatickým příběhem. Objevil se ve flashbackové pasáži, která se odehrává na Corusantu během vykonávání Rozkazu 66 s cílem zlikvidovat všechny příslušníky řádu Jedi.

V pasáží jsme viděli rytíře Jedi s názvem Kelleran Beq, jak zachraňuje malého Grogu před zasahujícími jednotkami Republiky a společně utíkají do bezpečí. Představitelem tohoto hrdiny je fanouškům Star Wars dobře známý herec Ahmed Best. Ten totiž ztvárnil rozporuplného Jar Jar Binkse, respektive poskytl mu hlas a byl „dvojníkem“ této digitální postavy při natáčení s herci na place.

„Je hezké být zpátky. Mám toho tolik co říct a sdílet. Bude to trvat pár dnů. Prozatím chci jen poděkovat vám všem, co jste mě drželi nad vodou a udělali ze mě lepšího člověka,“ napsal Best na svůj Twitter a naznačil tím, že příběh jeho postavy v seriálu ještě není u konce. Poprvé se mimochodem jako Kelleran Beq objevil už v soutěži Jedi Temple Challenge z roku 2020.

Devětačtyřicetiletý herec, komik a muzikant se proslavil v hudebním rytmickém souboru Stomp. Jako pohybově talentovaného komika si ho vybral George Lucas do náročné role Jar Jar Binkse. Best dal roli své maximum a hodně ho zdrtilo špatné přijetí postavy, kvůli němuž už se ve druhé a třetí epizodě objevoval minimálně. Později prozradil, že ho to na dlouhé roky psychicky ochromilo a zvažoval i sebevraždu. Role Kellerana Beqa je tak jeho vykoupením, a to i v rámci života a kariéry.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný