30. března 2023 16:46

Proč bylo velké cameo v posledním díle Mandaloriana tak důležité?

Nová epizoda Mandaloriana vytasila stěžejní postavu, kterou věrní fanoušci Star Wars určitě dobře znají.

The Mandalorian nabídl v jedenadvacáté kapitole s názvem Pirát (S03E05) solidní dávku akce a taky naznačil, že se blíží daleko větší konflikt, do kterého se zapojí i další známí hrdinové z předaleké galaxie. Jedním z nich je Zeb Orrelios. Pokud vám to jméno nic neříká, uvedeme vás do kontextu.

V úvodní části epizody se ocitneme na základně Adelphi, kde se potkávají různí piloti Nové republiky. Jako pomrknutí skalním fanouškům se mezi nimi mihne i trojice Star Wars režisérů, jimiž jsou Dave Filoni, Deborah Chow a Rick Famuyiwa. O ně však nejde, důležitý je totiž velký fialový mimozemšťan, který se přidá ke kapitánu Carsonu Tevovi (Paul Sun-Hyung Lee), když si přehrává vzkaz od Greefa Kargy (Carl Weathers).

Jak potvrzují záverečné titulky, je jím Zeb, jedna z ústředních postav animovaného seriálu Star Wars Povstalci. Zeb je členem neohroženého týmu Ghost, jehož součástí jsou i Ezra Bridger, Kanan Jarrus, Hera Syndulla a Sabine Wren. Zeba dokonce nadaboval stejný herec – Steve Blum.

Zeb je členem mimořádně mrštné rasy Lasat z planety Lira San, která se později musela přesunout na planetu Lasan, kde se taky narodil Zeb. Jenže moc si jí neužil, protože byla zničena Impériem. Zeb si dlouho myslel, že je mezi posledními zástupci svého druhu (ne-li tím úplně posledním). Když byl nalezen rytířem Jedi Kananem Jarrusem, okamžitě byl odhodlán bojovat s Impériem a stát se členem týmu.

Rozhodujícím momentem Zebova života je situace, kdy narazí na nelítostného imperiálního lovce rebelů Kalluse, který byl mezi vojáky pomáhajícími vyhladit Zebovu rasu Lasat. Donuceni okolnostmi a bojem o přežití však musí oba spolupracovat. Postupně se mezi nimi vytvoří nečekané pouto.

Kallus přejde na stranu Rebelů a nakonec ho Zeb vezme na planetu Lira Sa, aby mu ukázal, že jeho rasa nebyla ani zdaleka vyhlazena, skrývá se a prosperuje. Zeb a Kallus se tam pak dokonce usadí.

V seriálu Mandalorian vidíme Zeba na základně Adelphi v něčem, co vypadá jako letecká uniforma. Znamená to, že je zřejmě zpět v akci, možná i se svými parťáky Herou či Sabine.

Jde už o druhé propojení s hrdiny seriálu Rebelové. V prvním díle třetí sezony jsme totiž viděli hyperprostorové „velryby nazývající se purrgilové, kteří pomohli členovi Zebova týmu Ezru Bridgerovi unést imperiální křižník včetně obávaného velkoadmirála Thrawna do Neznámých oblastí. Od té doby jsou oba nezvěstní... Že by budoucí mise pro Manda a jeho nové spojence?

Zdroj: Gizmodo

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný