4. března 2023 13:00

Nejlepší scéna ze 3. série Mandaloriana má skrytý význam. V čem je naprosto zásadní?

Čerstvý první díl třetí sezony Mandaloriana jednou scénou naznačil zajímavý směr, kterým se bude svět Star Wars ubírat.

Pokud už jste viděli první díl z nové sezony seriálu The Mandalorian, možná jste si všimli, že Grogu pozoroval při průletu hyperprostorem zvláštní bytosti podobající se velrybám, ale s několika rameny místo jediné ocasní ploutve. Čím jsou tak důležité pro celý svět Star Wars a jakou roli zřejmě sehrají v budoucnosti seriálu?

Jmenují se purrgilové, jsou velmi vzácné a unikátní tím, že se umí pohybovat hyperprostorem. Poprvé byly k vidění v animovaném seriálu Star Wars Povstalci. V jeho finále pomohli Ezrovi Bridgerovi unést celý imperiální křižník včetně obávaného velkoadmirála Thrawna do Neznámých oblastí. Od té doby jsou oba nezvěstní.

Pokud si vzpomínáte, tak po Ezrovi a Thrawnovi pátrala Ashoka (Rosario Dawson) ve druhé sérii Mandaloriana a oba zřejmě budou v jejím novém seriálu. Ukázání vesmírných velryb purrgilů tak rozhodně nebylo náhodné. Jistě se s nimi ještě setkáme a nebude to jen náhodně při cestování mezi hvězdnými systémy.

Purrgilové migrují skrze galaxii mezi světy bohatými na vzácný plyn zvaný Clouzon-36, který konzumují a který jim umožňuje cestování nadsvětelnými rychlostmi. Pohybují se ve skupinách, jež obvykle vede takzvaný Král. Mívají velikost menších kosmických plavidel, ale existuje i poddruh zvaný Utra s velikostí dosahující imperiálního Hvězdného destruktora.

Znamenají značné nebezpečí při hyperprostorovém cestování, protože si navigátoři musí dávat pozor, any nezkřížili jejich trasy. Na druhou stranu nebýt purrgilů, žádné nadsvětelné cestování by ani nevzniklo. Právě studováním jejich chování a využívání plynu Clouzon-36 vynalezla prastará civilizace Rakatan technologii hyperprostorových tunelů a položila tak základ budoucí Galaktické republice.

Zdroj: Screen Rant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný