5. července 2021 00:02

Lovci prokletých pokladů na Prima COOL: Velkolepý akční seriál začíná už 6. července

Bývalý agent FBI, specializovaný na kradená umělecká díla, a neohrožená zlodějka umění, kteří se vzájemně moc nemusí, spojí síly proti nebezpečnému mezinárodnímu teroristovi. Lovci prokletých pokladů jsou nový akční seriál plný vzrušení a nečekaných překvapení.

Seriál Lovci prokletých pokladů je dobrodružná jízda kolem světa, na kterou vyrazí geniální expert na starožitnosti a neohrožená zlodějka umění. Ti dva spojí síly, aby dopadli nemilosrdného teroristu, který organizuje své zákeřné útoky s pomocí ukradených pokladů.

Danny McNamara (Matt Barr) je bývalý agent FBI, specializovaný na kradená umělecká díla a starožitné předměty. Lexi Vaziri (Sofia Pernasová) je šikovná zlodějka umění, pronásledovaná tragickou ztrátou otce, již dává za vinu právě Dannymu. Když nechvalně proslulý terorista Karim Farouk (Oded Fehr) unikne s nesmírně cenným artefaktem a při tom unese Dannyho mentorku, dr. Annu Castillo (Alicia Coppola), Danny se obrátí na Lexi, aby mu pomohla zachránit Annu a předat Farouka spravedlnosti.

Danny a Lexi vyrážejí po Faroukově stopě a setkávají se s bezohlednými individui, ze kterých se můžou stát užiteční spojenci, ale i nebezpeční nepřátelé. Je mezi nimi obchodník se zbraněmi Aiden Shaw (Michael James Shaw), zvyklý jednat jen ve svém vlastním zájmu, nebo Simon Hardwick (James Callis), schopný sehnat jakoukoli kradenou cennost.

Danny a Lexi se můžou stoprocentně spolehnout jedině na otce Chucka (Mark Gagliardi), s nímž se Danny přátelí už od dětství a který pracuje pro vatikánské ministerstvo zahraničí v Římě. Jejich hon na Farouka neujde pozornosti agentce Interpolu Gwen Karlssonové (Katia Winterová), jež si sice přeje zrádného teroristu dopadnout, ale nepřipustí, aby přitom Danny a Lexi porušovali mezinárodní právo. A zatímco ti dva křižují svět a nespouštějí oči ze svého cíle, nečekaně se ocitají v centru dva tisíce let probíhající bitvy o kolébku civilizace.

Zajímavosti:

 • Dobrodružný akční seriál Lovci prokletých pokladů měl americkou premiéru v květnu 2019.
 • První série Lovců prokletých pokladů má 12 epizod. V současnosti se připravuje druhá série, která má mít stejný počet dílů.
 • V připravované druhé sérii si zahraje Paget Brewsterová, která se proslavila v seriálech Myšlenky zločince, Přátelé a Zpátky do školy.
 • Děj první série se odehrává ve Středozemí a na Středním východě, například v Římě nebo Káhiře, ale také v Paříži a Londýně, Alpách, Turecku nebo na pobřeží Černého moře. Nechybí ani tak výrazně exotická a tajuplná místa jako Havana na Kubě, Boston v americkém Massachusetts, nebo dokonce bermudský trojúhelník…
 • Tvůrci seriálu jsou producenti a scenáristé Matthew Federman a Stephen Scala (Všemocný, Charlieho andílci, Lidský terč, Skladiště 13, Jericho). Federman a Scala spolupracují jako producenti a scenáristé už od roku 2008, kdy se sešli při práci na kultovním sci-fi seriálu Jericho. Ale seznámili se už předtím jako asistenti produkce na natáčení seriálu Západní křídlo.
 • Matthew Federman a Stephen Scala popisují Lovce prokletých pokladů jako „velkolepý letní trhák na televizní obrazovce“.
 • Matthew Federman a Stephen Scala vymysleli během posledních deseti let hned několik nerealizovaných námětů na seriál o lovcích pokladů. „Vymysleli jsme čtyři nebo pět variací na všechno možné od éry druhé světové války až po dnešní moderní dobu,“ prozrazuje Scala. „Když jsme dostali novou nabídku pracovat na seriálu o krvavých historických artefaktech, přemýšleli jsme, jestli do toho chceme jít znovu. Ale nedokázali jsme říct, že ne.“
 • Stephen Scala říká, že historické artefakty ho vždy fascinovaly. „Matt (Federman) a já pořád vtipkujeme, že druhá světová válka byla v podstatě jedna velká umělecké loupež. To je už dávno, ale stejná věc se dá říct i o tom, co se teď odehrává na Středním východě. Teroristické skupiny jako Islámský stát financují své útoky prodejem historických cenností na černém trhu. Všichni jsme viděli zprávy o tom, jak vtrhli do nějakého města a odpálili nějakou sochu, protože tu jedinou si nemohli odvézt s sebou na valníku, aby ji prodali nějakému ruskému oligarchovi.“
 • Inspirací pro Lovce prokletých pokladů byly dobrodružné filmy jako Dobyvatelé ztracené archy nebo Honba za diamantem, pro které jsou typické exotické exteriéry, romantika a tenká hranice mezi komedií a dramatem. Matthew Federman a Stephen Scala na takových filmech vyrůstali a podle svých slov jimi byli hluboce ovlivněni. „Jsme generace, kterou vychovali George Lucas a Steven Spielberg,“ říká Federman. „Máme rádi akci, situace na hranici života a smrti, ale také mix bohatých a chudých, násilí a krásy. Díky seriálu o lovcích pokladů se můžeme věnovat právě takovým příběhům.“
 • Stephen Scala dodává, že další inspirací pro seriál byly také filmové série Dannyho parťáci, Mission: Impossible nebo Smrtonosná past a kultovní film Rocketeer.
 • Stephen Scala prozrazuje, že seriál je plný přímých odkazů na klasické dobrodružné a akční filmy 80. let, kterých si fanoušci určitě všimnou, protože si to uvědomují i samotní seriáloví hrdinové. Dokonce nechybí ani potřesení rukou z Predátora.
 • Tvůrce inspirovaly také zprávy o skutečných teroristických organizacích na Středním východě, které využívají peníze z ilegálního prodeje historických artefaktů k financování mezinárodních kriminálních a teroristických aktivit.
 • Matt Barr a Sofia Pernasová, kteří hrají hlavní role Dannyho a Lexi, zvládli většinu kaskadérských kousků sami – i když seskok z letadla jim produkce zakázala.
 • Matt Barr je fanouškem klasických akčních filmů a stejně jako jeho hrdina pozná všechny možné popkulturní narážky. Naopak Sofii Pernasové většina těchto narážek uniká – stejně jako její hrdince.
 • Katia Winterová, která hraje agentku Interpolu Gwen Karlssonovou, pochází z policejní rodiny. Její rodiče, prarodiče a praprarodiče působili u policie. Než se stala herečkou, málem se sama přihlásila ke studiu na policejní akademii.
 • První série se natáčela v létě 2018 ve čtyřech státech na třech světových kontinentech: v kanadském Montrealu, italském Římě, Turíně, Benátkách a marockém Marrákeši a Tangeru.
 • Vydlážděné ulice a tři sta let staré katedrály v kanadském Montrealu, které připomínají středověkou Evropu, si zahrály švýcarskou Ženevu nebo francouzskou Paříž. Místní propletená síť podzemních tunelů posloužila jako pařížské katakomby, ilegální tržiště v podzemí Říma a tajná východoevropská továrna na chemické zbraně. Naopak prašné ulice Marrákeše zastoupily Egypt, Írán a Saudskou Arábii.
 • Natáčení první série trvalo 150 dní.
 • Kvůli natáčení vznikla dvanáctimetrová replika egyptských pyramid v Gize – na předměstí marockého Marrákeše.
 • Natáčení druhé série začalo v říjnu 2019. Její děj se bude odehrávat v jihovýchodní Asii.

Postavy:

Danny McNamara (Matt Barr)

Bývalý agent FBI nyní působí jako právní zástupce specializovaný na navracení ukradených uměleckých děl a cenných starožitností.

Matt Barr

Americký herec se narodil 14. února 1984 v texaském městě Allen. Zahrál si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Ospalá díra, Hatfieldovi a McCoyovi, První prezidentka, Superkočky, Ostrov smrti nebo One Tree Hill. Herectví se začal věnovat na střední škole.

Lexi Vaziri (Sofia Pernasová)

Neohrožená a nesmírně šikovná zlodějka umění. Trápí ji tragická ztráta otce, kterou dává za vinu Dannymu. Přesto se rozhodne spojit s ním síly.

Sofia Pernasová

Marocko-španělská herečka se narodila 31. července 1989 v Maroku. Zahrála si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Panenka Jane, Mladí a neklidní a The Brave. Když jí bylo pět let, rodina se přestěhovala do Spojených států amerických. Vyrůstala v kalifornském okrese Orange County. Mluví plynule čtyřmi jazyky: anglicky, arabsky, španělsky a německy. Než se stala herečkou, chtěla být novinářkou a pracovala jako modelka.

Karim Farouk (Oded Fehr)

Egyptský terorista vyhledává vzácné poklady, krade je a s jejich pomocí organizuje zákeřné útoky.

Oded Fehr

Izraelský herec se narodil 23. listopadu 1970 v Tel Avivu. Zahrál si ve filmech Mumie, Mumie se vrací, Resident Evil: Apokalypsa, Resident Evil: Zánik, Resident Evil: Odveta nebo v seriálech Lovci prokletých pokladů, Námořní vyšetřovací služba, Čarodějky, V utajení a V. Jeho rodiče jsou aškenázští Židé, kteří imigrovali do Izraele z Německa a Nizozemí. Vystudoval herectví na Bristol Old Vic Theatre School v Londýně. V letech 1989 až 1992 sloužil u izraelského námořnictva. Než se stal hercem, pracoval jako člen ostrahy izraelských aerolinek El Al. Je ženatý, má syna a dvě dcery.

dr. Anna Castillo (Alicia Coppola)

Dannyho mentorka je považována za přední světovou odbornici na královnu Kleopatru.

Alicia Coppola

Americká herečka se narodila 12. dubna 1968 v městě Huntington ve státě New York. Zahrála si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Námořní vyšetřovací služba L.A., Společná terapie, Jericho, Shameless, Empire, Why Women Kill nebo v soap operách Mladí a neklidní a Another World. Navzdory svému příjmení není příbuzná s režisérem Francisem Fordem Coppolou a jeho dcerou, režisérkou Sofií Coppola. Nicméně její bratr Matthew Coppola je filmovým producentem. Vystudovala newyorskou univerzitu, titul bakalář. Jejím manželem je herec, scenárista a režisér Anthony Michael Jones, se kterým má tři dcery.

Aiden Shaw (Michael James Shaw)

Obchodník se zbraněmi, zvyklý jednat jen ve svém vlastním zájmu, ze kterého se může stát užitečný spojenec, ale stejně tak i nebezpečný nepřítel.

Michael James Shaw

Americký herec a scenárista se narodil 16. září 1986 v New Yorku. Zahrál si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Všemocný, Constantine nebo postavu zloducha jménem Corvus Glaive ve filmovém hitu Avengers: Endgame. Vystudoval herectví na prestižní soukromé konzervatoři Juilliard v New Yorku.

Simon Hardwick (James Callis)

Mezinárodní překupník s kradeným uměním. Může se stát užitečným spojencem, ale stejně tak i nebezpečným nepřítelem.

James Callis

Anglický herec se narodil 4. června 1971 v Londýně. Zahrál si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Battlestar Glactica, 12 opic, Heuréka – město divů nebo roli nejlepšího kamaráda hlavní hrdinky ve filmech Deník Bridget Jonesové a Bridget Jonesová – s rozumem v koncích. Jeho předkové pocházejí z Ruska a Polska. Vystudoval univerzitu v Yorku, má titul bakaláře v oboru anglická a související literatura. Během studií se věnoval hře ragby a působil na univerzitní divadelní scéně. Potom vystudoval herectví na Londýnské akademii múzických a dramatických umění. Začínal na divadle a hrál v představeních prestižního londýnského divadla West End. Je ženatý, má dva syny a jednu dceru.

otec Chuck (Mark Gagliardi)

Dannyho přítel z dětství je kněz, který pracuje pro vatikánské ministerstvo zahraničí v Římě.

Mark Gagliardi

Americký herec se narodil v Tennessee. Zahrál si v seriálu Lovci prokletých pokladů. Působí na divadle a namluvil mnoho postav v různých animovaných seriálech.

Gwen Karlsson (Katia Winter)

Agentka Interpolu, která se snaží dopadnout teroristu Farouka. Chce ho dostat před spravedlnost, ale ne za cenu porušování mezinárodních zákonů.

Katia Winterová

Švédská herečka se narodila 13. října 1983 ve Stockholmu. Zahrála si v seriálech Lovci prokletých pokladů, Dexter, Ospalá díra a Legends of Tomorrow. Dospívala v Londýně. Je rozvedená, jejím bývalým manželem je muzikant Jesse Glick.

Lovci prokletých pokladů začínají na Prima COOL už 6. července. Nový díl uvidíte každé úterý večer.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný