22. března 2018 13:16

5 důvodů, proč by vás mohly bavit Letopisy rodu Shannara

Proč byste na COOLu měli sledovat Shannaru?

Letopisy rodu Shannara jsou novým přírůstkem do stáje moderních fantasy seriálů. Tady inspirované Tolkienem, támhle zase spíš Harry Potterem, Shannara ukazuje to nejlepší z minulosti i budoucnosti fantasy žánru. Proč byste nám však měli věřit? Sesumírovali jsme pět důvodů, proč by vás seriál, který se na COOL vrací už tuhle neděli v 7.55 ráno, mohl bavit!

05) Má knižní předlohu

Každá správná seriálová či filmová fantasy se pyšní pořádně hutnou literární předlohou – jen si vzpomeňte na Pána prstenů, Harryho Pottera nebo Letopisy Narnie. Taktéž Shannara má na triku sérii bichlí, které inspirovaly seriálové provedení. Za původní ságu je odpovědný spisovatel Terry Brooks, přičemž seriál v první řadě čerpá inspiraci zejména z románu Shannarův meč. Teoreticky se tak můžete na seriál připravit knihami, což určitě ocení nejedna čtenářská duše!

04) Má nejlepší lokace

Za produkci Letopisů rodu Shannara je sice odpovědný kanál MTV, kdo by však čekal typické natáčení někde uprostřed kalifornských pouští, byl by překvapen. Shannara totiž vznikala poblíž Aucklandu a v přilehlém okolí, tedy na Novém Zélandu, jehož planiny, lesy i hory proslavila právě trilogie Pána prstenů. Od jejího příchodu je Zéland synonymem jedné z nejmagičtějších zemí světa a Jacksonovým filmům dodnes vděčí za turistický ruch. Shannara právě této podobnosti ostatně rovněž sama využívá…

03) Má Gimliho!

Jak jste možná pochytili z "producenta MTV", Shannara cílí spíše mladší publikum – a ruku v ruce s tím jde i mladší paleta ústředních hrdinů. Kdo by tu však čekal jenom tváře, které teprve čekají na svůj první fous, toho by nejspíše překvapil výskyt Johna Rhyse-Daviese. Tenhle "metafor" televizní i filmové tvorby vám může být znám třeba jako Gimli právě z Pána prstenů! Jasně, od role nejslavnějšího trpaslíka fantasy nám John trochu zešedivěl, ale tak už to ve světě bez magie chodí. Celkem příznačně si tu ostatně zahrál starého elfího (!) krále.

02) Má super znělku

Nebyla by to MTV, aby nedodala celému svému seroši trochu modernější kabátek. Úvodní znělka tak nenabízí typické chorály jako vystřižené z éry, kdy za největší hitmakery platili Beethoven nebo Mozart, ale nese se v poněkud svižnějším duchu. Hlavní song Until We Go Down tak nazpívala Ruelle. Za pozornost ale stojí i vizuál. Pokud jste si pustili znělku níže, hádáte správně – Shannara není úplně typickou fantasy, ale odehrává se zároveň v post-apokalyptické budoucnosti naší Země poté, co jsme si zničili moderní civilizaci. A když už jsme u premisy…

01) Má (docela...) originální premisu

Shannara samozřejmě splňuje obvyklé požadavky fantasy žánru – hlavní story odpálí riziko návratu démonů, kteří byli kdysi vykázání do vyhnanství, plus tu najdeme i typické problémy předání moci uvnitř království. Potud klasika. Dobrá polovina hlavních postav je však tvořena nejen lidmi, ale také elfy – právě jejich království je ostatně v sázce. Namísto tradiční "lidské chátry", která frčí hlavně v posledních letech, tu tak najdeme poněkud odlišnou rasovou a fantasy dynamiku.

Letopisy rodu Shannara se na COOL vracejí v neděli v 7.55 a do budoucna jim bude patřit každé víkendové ráno.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný