30. ledna 2023 15:15

Nejzábavnější, nejdrsnější a nejsprostější fantasy současnosti je zpátky. Jak se povedly nové epizody?

Dobrodružná fantasy nasadila v první sérií laťku hodně vysoko, ale ve druhé jí podle kritiků rozhodně nedochází dech.

Mezi animovanými fantasy seriály je v poslední době solidní konkurence, ale Legenda jménem Vox Machina se i ve své druhé sérii dívá na většinu ostatních shora. Alespoň tak hovoří recenze zámořských kritiků, které dávají adaptaci herní klasiky Dungeons & Dragons neboli Dračího doupěte hodně vysoké známky.

Na serveru Rotten Tomatoes má druhá sezona 100 % pozitivních recenzí s průměrným ratingem 8,3/10, výtečně hodnotí i samotní diváci, kteří jsou pozitivní v 98 % s průměrným hodnocením 4,9/5. Podobná situace je i na Metacritic se skóre 81 z maximální stovky, což je na chlup stejné hodnocení, jaké získala série první.

„Větší, odvážnější a s ještě většími výzvami, Legenda jménem Vox Machina je ve své druhé sérii ohromně zábavným i vzrušujícím kusem epické animované fantasy,“ pochvaluje si Nicola Austin z We Have a Hulk a dává 4/5. „Děj je občas možná až moc zamotaný, ale divoký styl a postavy, které prostě musíte milovat, se postarají o sakra dobrý zážitek,“ píše se na Mashable.

James Field ve své recenzi pro Pajiba oceňuje, že přestože seriál vychází z oblíbené webové série Critical Role, uspokojí i její fanoušky, přestože vědí, co zásadního bude v příběhu následovat. Pro úplné nováčky je však dostatečně kompletní, aby je svět rychle vtáhl. „Úchvatná animace, zajímavé charaktery i dialogy a nekompromisní akce ukazují, že si druhá sezona drží vysokou úroveň té přechozí,“ stojí v recenzi.

Prestižní herní server IGN řadí seriál mezi nejlepší fantasy adaptace a oceňuje, jak vtipným, nápaditým a zároveň láskyplným způsobem pracuje s různými klišé fantasy žánru a nikdy mu nedojde smysl pro krvavý, absurdní a černý humor: „Druhá sezona už není prologem, ale plnokrevnou fantazijní poutí napříč mnoha lokacemi, velkými questy a zajímavými vedlejšími misemi... Díky parádně napsaným postavám, jejich hlubšímu prokreslení a charismatickému namluvení, se seriálu daří překonat i pár slabších míst, kdy možná až moc spoléhá na mnohokrát osvědčené vypravěčské postupy.“

Zdroj: Rotten Tomatoes

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný