30. července 2021 23:00

První fotka: Královna Alžběta má v 5. sérii Koruny tvář Umbridgeové z Harryho Pottera

Konečně víme, jak přesně vypadá britská herečka Imelda Staunton jako Alžběta II.

Fanoušci Harryho Pottera si Imeldu Staunton určitě pamatují jako Dolores Umbridge. Zákeřná bradavická ředitelka udělala Harrymu ze života peklo, a kdyby se dával dohromady seznam nejvýraznějších záporaček 21. století, určitě by na něm nechyběla. Samotná herečka ale samozřejmě dostává spíš role hodných starších dam – a jednu takovou si zahraje i v seriálu Koruna.

O tom, že Imelda Staunton přebírá po Claire Foy a Olivii Colman roli královny Alžběty II., se ví od ledna 2020. Až nyní však dorazila první fotka, na které můžete spatřit třetí verzi britské královny. S tou se mimochodem neuvidíme jen v 5. sérii Koruny. Nakonec bude i ve finální 6. sérii, která byla v lehce zmatečném stylu zrušena a posléze znovu obnovena.

Kromě Královny Alžběty se samozřejmě přeobsadí i všechny další postavy, aby poslední časový skok v seriálu dával smysl. Kromě Imeldy Staunton se tak můžete těšit i na Jonathana Pryce (princ Philip), Leslie Manville (princezna Margaret), Dominica Westa (princ Charles) nebo Elizabeth Debicki (princezna Diana).

Co přesně se v pokračování Koruny bude dít? Počítejte zejména s manželskými problémy Diany a Charlese, které nezvládne vyřešit ani samotná Alžběta. Ve všem ostatním ale královna určitě „bude mít pořádek“!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný