18. ledna 2023 23:45

K.O.MICI: 2. řada improvizační soutěžní show míří na Prima COOL

Kanál Prima COOL si pro své diváky připravil už druhou řadu soutěžní improvizační show K.O.MICI, ve které se od 28. února každé úterý představí postupně celkem čtyři tříčlenné týmy známých herců a komiků v několika disciplínách.

Jejich brilantní a mnohdy velmi specifický smysl pro humor, pohotové reakce i enormní nadšení vás vtáhnou do ringu a donutí vás bojovat po boku svých favoritů – nebo se aspoň pořádně zasmát! A ani tentokrát nebude u celé show chybět ostřílený rozhodčí a moderátor v jedné osobě – Ondřej Urban!

Diváci se mohou těšit na atmosféru boxerského zápasu, župánky a několik soutěžních improvizačních disciplín. Místo nabušených svalů a natrénovaných úderů budou ale i tentokrát hrát hlavní roli vybroušený slovní humor, pohotové reakce i pantomimická čísla. Účastníci budou bojovat do posledního smíchu, učit se improvizačním disciplínám za pochodu a za svůj tým by položili župan! Nikdy (?) by nevhodili do ringu mikrofon! A sošku Zlatého Ondřeje chtějí vyhrát všichni! Kteří mistři skečů a stand-up komici budou v improvizačním ringu tentokrát bojovat o vítězství?

TÝM TŘI BŘITVY

Daniel Čech – herec, moderátor, stand-uper Ester Kočičková – komička, textařka, zpěvačka a moderátorka Jakub Žáček – herec, komik, moderátor

TÝM + MINUS

Tomáš Měcháček – herec, komik, moderátor a režisér Ondřej Bauer – herec, zpěvák a scenárista Vojtěch Záveský – hudebník, herec, komik

TÝM VYDRY

Adéla Elbel – zpěvačka, herečka, komička, bývalá členka hudebního dua Čokovoko Ondřej Havlík aka ENDRU – hudebník, herec, beatboxer, komik, mistr světa v loopingu Petr Vydra – moderátor, herec, komik

TÝM PŮLKY

Gustav Hašek – herec, komik známý ze skečového pořadu Mezi COOLky Miloš Mazal – herec, výtvarný umělec, komik známý ze skečového pořadu Mezi COOLky Joanna Mazal Žaganová – herečka, komička známá ze skečového pořadu Mezi COOLky

„Show K.O.MICI je poměrně hodně živá. Při natáčení druhé řady jsme měli více účastníků v publiku a humor, jak je známo, je opravdu nakažlivý, když se sdílí ve více lidech. Právě publikum je totiž pro tento typ zábavy jakýmsi spoluhráčem, bez jehož podpory improvizace nefunguje, anebo jen částečně. Je to akce a reakce – a ten příval energie se projevil i při hraní her. Navíc jsme ve druhé řadě přidali několik disciplín do každého dílu navíc. To nejlepší tak diváci budou moci sledovat už od 28. února na Prima COOL,“ uvádí dramaturgyně pořadu a zkušená improvizační hráčka a trenérka Monika Nevolová.

Co nejvíce pobavilo a překvapilo při natáčení druhé řady moderátora a rozhodčího Ondru Urbana?

„Ve druhé řadě show K.O.MICI mě jednoznačně nejvíc bavila disciplína ,Jazyky‘, ve které komici hrají scénku a já jim dávám pokyn k přepnutí jazyků, ve kterých musí mluvit. To znamená, že chvilku napodobují němčinu, pak italštinu, japonštinu atd. A to byl jeden z mála momentů, kdy jsem do hry mohl zasahovat, takže jsem si to užíval,“ komentuje natáčení moderátor Ondřej Urban. „Ještě před natáčením mě překvapila informace, že jde do soutěže Ester Kočičková. Já jsem ji vždycky vnímal jako vtipnou, ale seriózní komičku. A najednou měla jít s námi blbnout a skákat do ringu. Byl jsem na ni zvědavý a moc příjemně mě překvapila. Byla s ní velká sranda a v mnoha disciplínách byla nejlepší.“

STRUKTURA SHOW

Improvizační show K.O.MICI se skládá z celkem osmi epizod. V prvních šesti dílech proti sobě nastoupí čtyři týmy v různých kombinacích. V sedmé epizodě se utkají dva týmy o čtvrté a třetí místo, v poslední finálové epizodě pak o druhé a první, vítězné místo.

PŘÍKLADY IMPROVIZAČNÍCH HER

Časostroj: scéna, kde hrají dva hráči, začíná dramatickým momentem (přepadení). Na gong se dle instrukcí moderátora posouvá příběh v čase – dopředu i dozadu. Například: „tři minuty před“ nebo „minutu po“ či „o dva roky později“.

Rap battle: hráči bojují v rapu na zadané téma, například masožrout vs. vegetarián, vesnice vs. město.

Rekvizita: rychlé smeče, při kterých je nutné představit na co nejvíce zábavných způsobů rekvizitu tak, aby nebyla použitá jako to, co je.

Rychlé smeče: hlášky, glosy na zadané téma, např. doplňte věty: „Sex se mnou je jako…“, „Co by nikdy neměl říkat…“, Věci, které nedělejte, když…“

Sedí, stojí, leží: scéna, kde hraje celý jeden tým v zadaném prostředí, přičemž startovní pozice scény je, že jeden sedí, druhý leží, třetí stojí. Jakmile se ale v rámci hry jedna osoba pokusí změnit pozici, musí jiná osoba zaujmout tu jeho.

Znaková řeč: dva hráči si povídají jako v zajímavé talkshow, další dva hráči je překládají do znakové řeči.

Žánrová: hráči předvádějí scénku na zadané téma, průběžně se mění žánr, kterému se hráči musejí přizpůsobit.

TVŮRCI

Moderátor: Ondřej Urban Režie: Vít Bělohradský Dramaturgie: Monika Nevolová Producent First Unit: Jana Boušková

DRUHY IMPROVIZACE

V zábavním průmyslu existuje několik uměleckých forem improvizace. Česká Partička nebo americká show Whose Line Is It Anyway? se řadí do kategorie improshow. V pořadu K.O.MICI se tvůrci zaměřují na improvizační battle (souboj), který umožňuje ukázat hravost, a soutěžní část improvizované zábavy. Existuje také tzv. longforma. V tomto případě jde o spíše divadelní improvizaci, kdy hráči hrají různá žánrová představení až hodinu a půl. Tyto hry nemají žádný předem domluvený scénář, ale herci hrají tak, aby příběh dával smysl. Tato forma se označuje také jako velké improvizační divadlo.

Pořad K.O.MICI sledujte každé úterý od 28. února ve 20:15 na Prima COOL.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný