7. března 2016 14:49

Kolik prstů má Bůh? 6 věcí, kterých jste si v Simpsonových nikdy nevšimli!

Mrkněte na Simpsoňáky zcela novýma očima!

Animování filmů a seriálů je řehole, kterou si někdo může jako kariéru vybrat jenom v pomatení smyslů... anebo z naivní lásky k řemeslu. Stovky hodin strávených malováním sekund filmového materiálu si mnohdy vyberou daň i na tropení utajených vtípků, kterým rozumějí jenom fajnšmekři z oboru, kolegové animátoři či další zasvěcení. Naštěstí máte nás, abychom vám sedmero vybraných utajených humorů donesli na stříbřitém podnose!

6) Kolik stojí Maggie?

Když ve staré znělce paní na kase omylem namarkuje i Maggie, na krátký okamžik jí vyběhne částka 847,63 dolarů. Nejde však o nikterak náhodnou sumu – podle průzkumu z roku 1989, kdy Simpsonovi premiérovali, právě tolik v průměru stálo své rodiče jedno americké dítě. Částka se později několikrát změnila dle pohybu cen – ironií deflace šla vždy níž.

5) Waldo Springfielďanem

I když u nás není hra/technika pro rozvoj frustrace o hledání postavičky Walda tak populární jako v Americe, jeho tří supervzácných výskytů si můžete všimnout i vy! Dohromady se objevil třikrát – poprvé ve třetím čarodějnickém dílu, podruhé v Bartově kometě a nakonec v díle 11. řady Všechna sláva, polní tráva.

4) Bůh přetiprsťák

V realitě Simpsonových se všichni musejí spokojit se čtyřmi prsty – krom nadpřirozených bytostí jako je Bůh. Narážka na počet prstů tvůrců seriálu..?

3) Kód pro nerdy

Když se Homer v čarodějnickém díle objeví ve 3D světě, v pozadí za ním je vidět série čísel, které se čtou "46 72 69 6E 6B 20 72 75 6C 65 73 21". Pokud je proženete skrze ASCII kód, vyjde vám text "Frink rules!" určený stejnojmennému springfieldskému vědátorovi.

2) Matt Groening metakreslířem

Tvůrce seriálu Matt Groening se vyskytl v Simpsonových vícekrát, nelze však neocenit pointu tohoto výskytu, kdy se Matt objevil jako soudní kreslíř. Kdo jiný má ostatně žluté figurky tak v malíku jako právě on?

1) Vězeň A113

Ať už je zatčen Bart, anebo Krusty, pokaždé dostanou stejné číslo: A113. Kombinaci lze spatřit i jako SPZku ve filmech Pixaru a dokonce i Griffinových.

Simpsonovi běží každé odpoledne na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný