26. srpna 2021 14:45

Nový Avenger: Kdo je Moon Knight a proč je srovnáván s Deadpoolem a Batmanem?

Marvel ve svém budování filmového a seriálového univerza nepolevuje a nově přivede na obrazovky televizí nesmlouvavého egyptského drsňáka Moon Knighta. Co všechno dokáže?

Ptali jste se někdy, jak by to vypadalo, kdyby se Batman objevil ve světě Marvelu? Na tuto otázku vám již brzy odpoví superhrdina Moon Knight, který co nevidět dostane vlastní seriál s hvězdným Oscarem Isaacem.

Kdo to je?

Moon Knight je temným antihrdinou, jehož původ je složitější, než byste možná čekali. V civilu se jedná o žoldáka Marca Spectora, který pro ránu nejde daleko. Když se ho však zmocní egyptský bůh Khonshu, jenž Spectora využívá jako svého anděla pomsty, mají se padouši rozhodně čeho bát. Spector je totiž jako Moon Knight jednoduše řečeno depresivnějším a méně vtipným, leč nesmlouvavým bijcem z ranku Deadpoola.

Ostatně jak už bylo řečeno i Spector je původně žoldákem, jehož život je před získáním superschopností lemován zápletkami zasazenými do zahraničních konfliktů, ve kterých válka není vykreslena jako zábavná kratochvíle, ale jako nejhorší horor. Právě při jednom takovém střetu v Egyptě Spector přišel o život, když se snažil zachránit duo nevinných archeologů. Naštěstí pro něj ale dostal druhou, doslova božskou šanci zatnout tipec nejen řadovým zločincům, ale čas od času i většímu zlu.

Co umí?

Marc Spector hodně těží ze svého vojenského výcviku, který mu sám o sobě poskytuje dost variant bolestivého vypořádání se s padouchy. Božská entita Khonshu mu však dodává řadu dalších dovedností, mezi něž se řadí mimo jiné nadlidská síla a samozřejmě i rychlost.

Připadá vám Moon Knight zatím jako typický marvelovský hrdina, který je zajímavý snad jen egyptským původem? Z omylu vás vyvede jeho schizofrenie, kdy na sebe neváhá brát fiktivní identity, které si sám s chutí vytváří. Vydávat se tak může například za milionáře Stevena Granta nebo taxikáře Jakea Lockleyho.

Zábavnosti tohoto konceptu si jsou vědomi i samotní scenáristé Marvelu, kteří se Moon Knightovu poruchu osobnosti snaží těžit, seč jim síly stačí. A čím víc Marc Spector ve svých příbězích trpí, tím zajímavější logicky je jeho příběhy číst. Respektive vás by snad nebavilo číst variaci na Batmana, kterému ještě o fous víc šplouchá na maják? Pokud vás baví temné příběhy z Gothamu a fandíte syrovějšímu podání lidí s pláštěnkami, s Moon Knightem vám bude rozhodně dobře. A to nejen na stránkách komiksů, kde byl dokonce členem spolku Secret Avengers.

Kdy se objeví?

Marvel aktuálně chystá šestidílný seriál, který Marca Spectora přivede do globálně nesmírně úspěšného marveláckého vesmíru (výše si můžete prohlédnout uniklou fotku kostýmu). Moon Knight se tudíž již brzy připojí k zbylým Avengerům a dá se předpokládat, že bude dřív nebo později naverbován i do některého z možných hrdinských uskupení. Ostatně proč jinak byste do role egyptského drsňáka obsazovali charismatického a herecky neskutečně zajímavého Oscara Isaaca, jenž si po padouchovi Apocalypsovi z filmu X-Men: Apokalypsa zaslouží komiksovou roli, která bude plastická a psychologicky zajímavá?

Isaac své schopnosti ostatně jasně prokázal ve filmech jako Ex Machina, Válka bez pravidel nebo V nitru Llewyna Davise. A tvůrcům nových Star Wars se jako chrabrý pilot Poe Dameron dokonce líbil natolik, že se původně malou roli rozhodli rozepsat napříč celou trilogií. Jeho nejnovější komiksovou štaci a (snad) krvavé vypořádávání se s padouchy bychom každopádně měli vidět v průběhu roku 2022.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný