3. srpna 2021 16:15

Nový Hawkeye: Kdo je Kate Bishop a kdy se přidá k Avengers?

Marvel již na podzim představí nástupkyni Clinta Bartona alias Hawkeye. Co fešná lučištnice Kate Bishop vlastně dokáže a co od ní můžeme do budoucna čekat?

Jak by to vypadalo, kdyby byl superhrdina Hawkeye ženou? Na to nabízí jasnou odpověď nová mladá superhrdinka ze stáje Marvelu Kate Bishop, která se již brzy představí i fanouškům populárních filmů a seriálů ze světa Avengers.

Kdo je Kate Bishop?

Pokud si pamatujete dovednosti Clinta Bartona, jehož ve filmech ztvárňuje Jeremy Renner, pak máte velmi dobrou představu o tom, co dokáže Kate Bishop, která v komiksech (a brzy i hraném seriálu a ve filmech) také využívá přezdívku Hawkeye.

Kate vyrostla v bohaté newyorské rodině a její cesta mezi superhrdiny byla jakousi formou rebélie proti odcizenému zbytku famílie. V jejím psychologickém profilu samozřejmě nemůže chybět trauma z dětství (smrt matky) či dospívání (přepadení v parku), ani obligátně nepříjemný vztah s prudérním otcem. Posléze se navíc v komiksech ukázalo, že má rodina Kate i svou temnou minulost.

Podstatné nicméně je, že se Kate postupně stala součástí týmu mladistvých hrdinů s poněkud nepřekvapivým názvem Young Avengers. Právě zde získala svou přezdívku Hawkeye, a to v době, kdy nebyl k mání původní lukostřelec a lídr Avengers Clint Barton. Když se pak Clint vrátil, nedošlo kupodivu ke konfliktu, nýbrž ke zrození hrdinského dua, kdy se Kate stala Clintovou chráněnkou. Alespoň do doby, než se rozhodla stát se detektivkou v Los Angeles. Rozhodně lze tedy říct, že Kate nabízí řadu potenciálně zajímavých příběhů, které mohou filmaři v budoucnu prozkoumávat. Obzlášť když filmovému Clintovi všichni tak nějak přejeme spokojený důchod s rodinou.

Co umí?

Z výše uvedeného jste asi rychle pochopili, že Kate mnoho nadpřirozených schopností nemá. Má ale luk, a ten se rozhodně nebojí používat. Kate Bishop totiž platí za jednoho z nejlepších lukostřelců na světě, a díky tomu, že jí svůj luk postupně předá i Hawkeye (spolu s dalšími zbraněmi včetně meče), lze s přimhouřením očí právě tyto pokročilé zbraně označit za hlavní nadlidský skill estrogenové Hawkeye. Vybuchující šípy, kouřové či světlicové projektily... Kate má na zádech a po kapsách všechny možné gadgety, které jí pomáhají popasovat se s kriminálníky i mimozemskými hrozbami. Určitým typem superschopnosti může být i finanční zázemí, které Kate – podobně jako třeba Batmanovi ze stáje DC Comics – v komiksech často výrazně pomáhalo a bylo i středobodem řady příběhů.

Kate se Clintovi vyrovná v bojových dovednostech natolik, že ji v komiksech využil dokonce i nezastavitelný Wolverine. A to poté, co nejprve hledal právě Clinta, se kterým se dlouhé roky přátelil. Kate ho nicméně dokázala velmi dobře zastoupit a získat si přízeň a respekt nabručeného Kanaďana.

Kdy se objeví?

V komiksu je Kate relativně novou superhrdinkou – její kreslené já se poprvé objevilo v roce 2005. Brzy se s ní však seznámíme i v hrané podobě, protože Marvel již na listopad roku 2021 chystá seriál Hawkeye, v němž Kate neztvární nikdo menší než Hailee Steinfeld, jíž si můžete pamatovat například z westernu Opravdová kuráž nebo z transformeřího spin-offu Bumblebee.

V Hawkeyovi se samořejmě vrátí i Jeremy Renner jako Clint Barton, který v tomto případě bude symbolicky předávat luk své nástupkyni. Seriál má totiž vycházet z chválené komiksové série Matta Fractiona, v níž Clint zápolí se ztrátou sluchu a s mafií. A právě tuhle zápletku si Marvel pro hrané zpracování vypůjčí. Pokud jste navíc viděli sólovku Black Widow, pak moc dobře víte, že Clintovi půjde po krku nová Černá vdova Yelena Belova, která se domnívá, že Barton může za smrt její sestry Natashy. Clintovi se tudíž bude pomoc Kate Bishop rozhodně hodit. A pokud byste Kate neměli dost, můžete si ji mimochodem užít i v herních Avengers, kde je součástí dodatečného DLC obsahu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný