21. července 2016 12:00

Kam se hrabe Jacob: 4 nejlepší filmoví vlkodlaci

Grimm V (14) - upoutávka

Vydatně vyjeme vstříc vlkům.

Pondělnímu dílu Grimm na COOLu ve 20.15 narostou tesáky, Nick se totiž bude zabývat případem souvisejícím možná s vlkodlaky! S identifikací pachatelů vám snad pomůže i náš výběr čtyř nejlepších vlkodlaků ve filmu – sice je jich podstatně méně než upírů, o to zajímavější jsme však našli!

Megan

Film: Psí vojáci

Vlkodlačic ve filmech věru není mnoho, Megan z parádních Psích vojáků – alias bijáku popsatelného slovy „britská armáda vs. vlkodlaci“ – to však vynahrazuje za mnoho chybějících dam!

Jejím tajemstvím je, eh, tajemství! Megan totiž většinu filmu vystupuje jako prototyp vědátora-odborníka na nereálno, kterého mají všemožné horory a fantasmagorie od Hvězdné brány (Jackson) po Vetřelce (Ripleyová). Pak však poslední minuty odhalí, že je Megan ve skutečnosti sama vlkodlačicí, která se sice snažila uniknout z hnízda, pak však vypršel čas, který měla před transformací, a ona se tak chtě nechtě musí vrátit ke své přirozenosti.

David Kessler

Film: Americký vlkodlak v Londýně

Většina borců, které ve filmech vlkodlactví posedne, je na tom mnohem ufňukaněji. Óh, bů, posedla mě kletba, a s ní nadlidská síla a v některých mýtech i věčný život, jak hrozné! David z kultovního Amerického vlkodlaka v Paříži je však i mezi těmito uplakánky trochu výjimkou, a to především pro obří kvality tohoto filmu.

I když se také on stane obětí, která začne ve vlkodlačím režimu párat lidi kolem sebe, Americký vlkodlak v Paříži má dodnes fungující triky a dechberoucí atmosféru, kvůli níž mu rádi promineme řadu klišé. Smutnost hlavního hrdiny je pak už jen třešničkou na archetypálně dobrém dortíku z lidského masa a střev.

Will Randall

Film: Vlk

Jak plynul čas s vlkodlačími filmy, někdejší zakletá monstra se stále víc a víc polidšťovala, až se z nich stali sympatičtí hrdinové. Příkladem této dvojí proměny je Will Randall z Vlka. V první řadě kvůli tomu, že vypadá jako Jack Nicholson. V řadě druhé proto, že si vlkodlactví umí užít!

Willovo pokousání a přeměna jsou totiž jakousi metaforou druhé mízy během krize středního věku. Unavený Will má najednou energii jako mladík, je atraktivní pro všechny ženské okolo a vůbec se chová a jako nemlich všechny Nicholsonovy postavy. Leccos vypovídá i skutečnost, že ačkoliv je záporákem tohoto filmu jiný vlkodlak, Will se na konci filmu ani nemusí obětovat, ani se kletby vlastně nezbaví. Naopak se s ní naučí žít a je víc cool než na počátku příběhu. Happy ending!

Lou Garou

Film: Wolfcop

Dokonalá přeměna v chlupaté superhrdiny pak byla před dvěma lety zakončena béčkovým bijákem Wolfcop o poldovi, který se po přeměně ve vlkodlaka stane ultimativním strážcem zákona. Tenhle borec kolem sebe dští spravedlnost jak pomocí svých nadlidských schopností, tak i skrze pořádně velký kolt!

Lou k tomu všemu není žádné máslo. Ke sklence něčeho ostřejšího nemá daleko, a když tak není vlkodlakem, rozhodně zůstává zábavnou figurkou. Film Wolfcop sice smrdí korunou široko daleko, takže bychom se nezlobili za nějaký ten superdrahý remake – ukazuje však, že vlkodlaci nemusejí být nudní jako nedělní škola, nýbrž doslova nejlepší přátelé člověka.

Grimm vyráží proti tesákům již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný