7. června 2016 20:55

Jak chtěl Sheldon klonovat Spocka: 6 nejlepších speciálních dílů Teorie velkého třesku

Doslova sváteční díly!

Teorie velkého třesku má dlouhou tradici v dílech, v nichž naše partička nerdů řeší Vánoce, Valentýna či jiné svátky. Při devíti řadách je jich už pořádná kopa. Posvítili jsme si proto na to, které epizodky jsou nejlepší – a to rovnou dle hlasování fanoušků!

Vánoční deziluze

Náš první díl ze šesté řady se sice v hlasování umístil poměrně nízko, jeho vánoční atmosféru však přesto zlepšuje cynická story a pořádná porce Dračáku! Právě tomu se totiž kluci oddávají v průběhu vánočně laděného dílu, zatímco se holky vydají na výlet do města. Základem zápletky je dračákový quest s vánoční tématikou, který donutí Sheldona vyčíst vše nejhorší na Vánocích od stromů v obýváku až po nelogičnost dávání dárků do ponožek.

Holografická stimulace

Další speciálka se podívala do období Halloweenu, během něhož Raj připravoval párty plnou kostýmů v obchodu s komiksy. Aby to ale nebylo tak normální, různé páry si vymyslely vlastní párové kostýmy. Penny se mezitím začala zajímat o Leonardovu práci a banda se snaží Wolowitzovi naznačit, aby v jednom kuse konstantně nemluvil o své cestě do vesmíru. Dobrý matroš.

Manipulace lokomotivou

Vedle všech vánočních motivů zabředne TBBT občas i do valentýnského tématu. V díle 7. řady Manipulace lokomotivou se tak stalo pro Raje i Sheldona – ten první se díky chybě Leonarda a Penny seznámil se sličnou veterinářkou ošetřující jeho psíka, Sheldon zase v záchvatu dětinského rozčílení políbil Amy a zjistil... že to vlastně není tak špatná zkušenost.

Rekombinace Ligy spravedlnosti

I když je 11. díl každé řady obvykle v seriálu vyhrazen vánočnímu motivu, v Rekombinaci se namísto toho řešil blížící se Silvestr. Oslava nového roku se však rovněž sešla se vztahem Penny a Zacka, kvůli němuž akutně hrozí, že se Leonard bude muset vzdát svého tradičního kostýmu Supermana...!

Anulace na Den díkůvzdání

Jak napovídá název, tento speciál si vzal na paškál pro změnu Den díkuvzdání. Právě ten stráví partička v domě Howardovy mámy, která je samozřejmě sotva k vidění. Nu a pak se celé množině postav vyjeví nepříjemné tajemství z minulosti Penny. S 8,9 body na žebříčku hodnocení se díl řadí mezi šest nejvýše pochvalovaných dílů v historii seriálu vůbec!

Hypotéza dárkových předmětů do koupele

Jeden z nejlepších dílů TBBT začíná slavným naštváním Sheldona na Penny za to, že mu koupila vánoční dárek. Jeho úkolem je totiž nyní na oplátku koupit dárek jí - a to je pro někoho, kdo se v lidech vyzná tak špatně jak Sheldon, proklatě těžké! Dvacetiminutovka jeho uvažování a hledání, zakončená předáním ubrousku se slinami Leonarda Nimoye, si právem vydobyla fenomenální hodnocení 9,2 a zapsala se do historie seriálu jako zřejmě nejlepší sváteční díl vůbec!

Teorie velkého třesku je na Prima COOL k vidění od pondělí do čtvrtka ve 21.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný