14. června 2016 14:04

Itchy, Scratchy a Lví král: 5 nejlepších muzikálových epizod Simpsonových

Jak si notují ve Springfieldu?

Muzikál je tím prazvláštním západním žánrem, který u nás nikdy nenašel velkou oporu a oblibu. Jenže nevěnovat mu pozornost zcela, to je velká škoda! Právě kvůli tuzemské neznalosti muzikálu nabízíme přehledovku nejvýznamnějších pěveckých momentek Simpsonových, které jste před obrazovkou spíše přetrpěli – a nejspíš vám tak unikly jejich zajímavé momentky či inspirační zdroje.

5) Píseň Shelbyvillská

Díl: Vypráskaný práskač

Vcelku kratičký a průměrný muzikálek si především tropil šloufky ze Springfieldu a jeho obyvatel. Hudbu k němu napsal Alf Clausen, slova pak Bill Odenkirk. Nejen kvůli tomu, že je Shelbyville tak trochu rasistický vůči našim oblíbeným Springfielďanům, ale i pro jeho přítomnost v jalové 16. řadě a celkovou neinvenčnost, si však Píseň Shelbyvillská zaslouží leda tak poslední místo v pateru muzikálových segmentů.

4) Pýchy a předsudky: muzikál s Ichym a Scratchym

Díl: Holky těžší to maj...?

Hned muzikálem začíná díl 17. řady Holky těžší to maj. Exotická variace má s Ichym a Scratchym dlouho společného pramálo, než myška začne porcovat herce na jevišti, načež se dvojice vyzná z toho, že je pro ně násilí erotické! Nakonec po pódiu pochodují nože a do zpěvu porcují kocoura. Meditace nad násilím ve skutečnosti ve své první části vznikla jako parodie songu Kruh života z filmového Lvího krále, druhá část pak jako parodie songu z Jesus Christ Superstar. Je to věru dobré, zároveň ale taky krátké a předvídatelné. Ergo: čtvrté místo.

3) Tramvaj do stanice Touha

Díl: Tramvaj do stanice Marge

Oproti běžnému zvyku je muzikál Tramvaj do stanice Touha až vrcholem dílu Tramvaj do stanice Marge – především proto, že celá zápletka se zabývá produkcí a nácvikem představení provedeného ve Springfieldu. V hlavní roli se ostatně objeví Marge! Muzikál byl variací hry (a filmu) Tramvaj do stanice Touha a vysloužil si ohlas i mimo Simpsonovy samotné – jeden ze songů si totiž ve stylu Sweeneyho Todda utahoval z New Orleans, což tamní diváci Simpsonovi nebrali zrovna s nadšením. A právě proto máme bronzového vítěze!

2) Muzikálová výprava do léčebny drogově závislých

Díl: Město New York vs. Homer Simpson

Slavný výlet Simpsonových do Velkého jablka, při němž pod Světovým obchodním střediskem řešil trable s botičkou, posloužil i k návštěvě Broadwaye. A Simpsonovi si při tom připsali i jeden z nejlepších muzikálových segmentů, který si tropil šprochy z odvykaček slavných. Zapisovačka do rehabu ještě nikdy nebyla tak vesele prozpívaná! A výsledek připomínal i muzikál AIDS z Team America!

1) Zastavte planetu opic

Díl: Ryba jménem Selma

Pokud většina dosavadních věciček byla především parodiemi a skrze naskrz ničím, co by mohlo někdy vzniknout v reálu, na muzikálovou verzi Planety opic bychom vlastně i zašli! Notně odlišné provedení, které si tak maximálně zparoduje Rock Me Amadeus se jménem “Dr. Zaius”, běží příjemným tempem a odvypráví Planetu opic i analfabetům, kteří se na film nikdy nezmohli! Všeobecná paráda, která si zaslouží první místo.

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý všední den od 13.25 a 18.20!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný