1. března 2023 18:00

10 nejlepších dílů Hvězdné brány podle umělé inteligence. Souhlasíte s vítězem?

Vtipný internetový experiment přinesl celkem zajímavé výsledky. Které díly Hvězdné brány jsou podle něj nepovedenější?

Populární portál GateWorld sdružující příznivce Hvězdné brány přišel se zajímavým experimentem. Zeptal se populárního nástroje ChatGPT na deset nejlepších dílů Hvězdné brány (Stargate SG-1) i s jejich krátkých popisem. Výsledky pak podrobil kritické fanouškovské analýze. Jak dopadla?

Jelikož lze na internetu najít spoustu různých žebříčků, měl chatbot dostatek dat, s nimiž mohl pracovat. Nabídl proto slušný výsledek, na kterém by se velká část fanoušků dokázala shodnout. Dopustil se však i několika ústřelů.

V úvodu odpovědi samozřejmě nezapomněl připomenout, že jako pouhý jazykový model nemá vlastní favority, vkus nebo názor. Při bližším zkoumání skutečně vyjde najevo, že jeho znalost seriálu je hodně instantní. Podle článku si vybájil některé synopse epizod, nebo přeobsadil Petera Wingfielda do role Ba'ala – ten přitom ztvárnil Tanitha.

Potvrdila se tak tendence nástroje, který přestože měl k dispozici kompletní synopse všech epizod, radši si některé z nich zcela vymyslel. V angličtině se pro takové chování ChatGPT (nebo dalších srovnatelných chatbotů) vžil výraz hallucinate neboli halucinovat.

A jaký že je tedy jeho žebříček deseti nejlepších epizod?

10) Osobní záležitosti (S8, E18) 9) Projekt Pegasus (S10, E3) 8) Pátá rasa (S2, E15) 7) Rok 1969 (S2, E21) 6) Kobka (S6, E6) 5) Ztracené město, část 1 a 2 (S7, E21-22) 4) Obléhání, trojice epizod (S7, E1-3) 3) V hadím hnízdě (S2, E1) 2) Časová smyčka (S4, E6) 1) Moebius, část 1 a 2 (S8, E19-20)

Zdroj: GateWorld

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný