1. srpna 2018 14:44

4 herní modifikace, které vás uvrhnou do světa Hvězdné brány

Na oficiální hru bohužel stále čekáme...

Seriálové univerzum Hvězdné brány loni oslavilo již 20 let od první epizody. Ačkoliv za tu dobu vznikly tři seriály a dva televizní filmy, na dokončení byť jen jedné dobré oficiální hry stále marně čekáme. Ne snad, že tu nějaké pokusy nebyly. Jak týmová akce Stargate SG-1: The Alliance, tak i onlinovka Stargate Worlds však byly svého času zrušeny. Z oficiálně posvěcených her tak vznikla jenom průměrná střílečka Stargate Worlds, která navíc už několik let postrádá oficiální servery. Naštěstí jsou tu alespoň fanoušci pracující na několika modifikacích, z nichž si vlastní Stargate hru můžete vytvořit!

04) Stargate ARMA

Hra: ARMA 3 Modifikaci seženete: TADY

Jenom málokterý žánr se k Hvězdné bráně hodí víc než vojenská simulace – tuzemská ARMA 3 od Bohemia Interactive je proto v ranku neoficiálních Stargate her rozhodně dobrou volbou. Podobné jednodušší modifikace, které přidávají zbraně a obleky z Hvězdné brány (potažmo občas i nepřátele a lokace), rozhodně nejsou nic nového.

Starší generace možná pamatují i podobné mody pro Operaci Flashpoint či některé ze starších dílů Battlefieldu. Pokud ale hledáte modernější titul, pro který stále snáz schrastíte jiné živé spoluhráče, je vrátkový přídavek pro ARMA 3 rozhodně tou lepší možností, jak se na svět SG-1 podívat z perspektivy vlastních očí.

03) Stargate World

Hra: Space Engineers Modifikaci seženete: TADY

Naopak do kosmických dálav vyráží paklík lodí pro českou kosmickou simulaci Space Engineers, která by se dala také popsat jako „Minecraft ve vesmíru“. Space Engineers se proslavili zejména tím, že v nich můžete kosmolety nejen budovat, ale rovněž s nimi létat a efektně je spolu srážet. Po každé podobné bitvě tak váš bitevník vypadá po čertech efektně nahlodaně, a skrze lodě z Hvězdné brány můžete podobnou neplechu provést třeba i bitevníku Deadalus, stejně jako dalším plavidlům.

Podoba lodí samozřejmě není úplně stoprocentně věrná – přece jenom byly vytvořeny s pomocí veřejně dostupných prvků, a je to znát zejména na malých lodích, jako jsou stíhačky F-302. Mezi slepými (neexistujícími) oficiálními hrami je však jednooký stále králem!

02) Stargate: Invasion

Hra: Sins sof Solar Empire: Rebellion Modifikaci seženete: TADY

Daleko více se však daří modifikacím pro strategie. Výhodou podobných her je jejich rozmáchlost – dávají vám totiž šanci okusit svět Hvězdné brány z pohledu vůdce té či oné říše, a tak i šanci ovlivnit její další vývoj. Nevýhodou je pak po čertech dlouhá doba vývoje. Již víc jak deset let (!) tak vzniká Stargate modifikace pro Sins of Solar Empire: Rebellion, obří real-time strategii, která je stále velmi daleko od dokončení.

Momentální alfa verze je stále velmi osekaná a ještě daleko méně stabilní, je tak třeba sáhnout spíše po nějaké starší verzi… a obrnit se při tom trpělivostí!

01) Stargate – Empire at War: Pegasus Chronicles

Hra: Star Wars: Empire at War – Forces of Corruption Modifikaci seženete: TADY

Bezpochyby nejdále je však modifikace Pegasus Chronicles pro Star Wars: Empire at War – Forces of Corruption. I tato je ve vývoji víc jak dekádu a stále čeká na dokončení, již nyní však nabízí poměrně velký balík zábavy.

Vývojáři například loni vydali prequelovou kampaň, v níž můžete za Anlantiďany bojovat v Pegasově galaxii 10 tisíc let nazpět s expanzí Wraithů! Hra dnes povětšinou dovoluje jen bitvy lodí ve vesmíru, vývojáři však pracují i na věrných předělávkách většiny klíčových planet. Nejpozději v důchodu bychom tak možná mohli konečně uzřít digitální kopii světa Hvězdné brány v celém jeho rozsahu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný