26. dubna 2016 15:06

HRA O TRŮNY: Všimli jste si velké chyby v prvním díle šesté sezony? Existuje vysvětlení...

Článek samozřejmě obsahuje SPOILERY.

Jestli jste ještě neviděli první díl nové sezony s názvem The Red Woman, pak jste houby fanoušci. Pokud ano, pak vás jistě musela zaskočit finální scéna, která dala celému dílu jméno. V ní rudá kněžka Melisandra odhalí své krásné tělo před zrcadlem a poté si sundá náhrdelník. Když se na ni vrátí pohled, vidíme opravdu hodně sešlou stařenu, která vypadá, jakoby přežila mnoho generací... Prostě čistokrevná čarodějnice.

Okamžitě se nabízí vysvětlení, že je to právě onen náhrdelník, který jí umožňuje, aby obstála v tvrdé konkurenci svůdných žen Západozemí. Že právě ten jí poskytuje maskování jejího skutečně dinosauřího věku.

Jenže stačí zabrousit trochu do minulosti seriálu a zjistíte, že to není poprvé, co vidíme Melisandru bez náhrdelníku. Jen se podívejte na tuhle koupací scénu ze čtvrté sezony.

Fanoušci hned začali spekulovat, co by to mohlo znamenat. Někteří mluví o tom, že ve výsledku náhrdelník nemění její podobu, ale pouze umožňuje Melisandře, aby viděla svoji skutečnou podstatu. Pro všechny ostatní zůstává nezměněná.

Další hovoří dokonce o tom, že by mohlo jít o úplně jinou osobu a že skutečná Melisandra, kterou jsme vídali předtím, je někde uvězněná nebo mrtvá. Skutečná Melisandra by se bez náhrdelníku obešla... To však odporuje tvrzení režiséra uplynulého dílu, které prohlásil, že "zde stále bylo přitomno podezření, že by mohla být prastará".

S největší pravděpodobností tak jde pouze o chybu v kontinuitě, kterou si tvůrci nepohlídali. Teď už jen můžeme čekat na další díl, co bude s Melisandrou a zda je Jon Sníh opravdu nenávratně ztracen.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný