13. července 2022 15:15

Hra o trůny dostane jiný konec. Jak to její tvůrce vysvětlil a na co se fanoušci můžou těšit?

Vyvrcholení seriálu Hra o trůny naštvalo mnoho fanoušků. Pokud mezi ně patříte, náprava už je na cestě.

Autor megahitu Hra o trůny George R. R. Martin nově potvrdil, že jeho stále nevydaný šestý díl románové podoby pojmenovaný The Winds of Winter (Vichry zimy) nabídne o dost jinný děj, než dostali diváci seriálu.

V aktuálním příspěvku svého oficiálního blogu s názvem Not a Blog Martin píše: „Poslední dobou si stále více všímám, jak mě mé psaní zavádí dále a dále od děje televizního seriálu. Ano, některé věci, které jste viděli ve Hře o trůny, budou i v knize The Winds of Winter, přesto však budou malinko jiné... a zbytek bude jiný dost znatelně.“

Důvodem je podle Martina samotný knižní formát, který umožňuje daleko větší hloubku a rozsah. Mnoho postav se do seriálu ani nedostalo, jiné musely z dramaturgických důvodů projít výrazným zjednodušením. „Nechci čtenářům nic vyspoilerovat, ale můžu říct, že ne všechny postavy, které přežily ve Hře o trůny, přežijí v knihách. A naopak ne všechny, které zemřely v seriálu, zemřou v knihách,“ naznačil spisovatel, ale opět nijak neupřesnil, kdy by mohl být dlouho odkládaný román dokončen a vydán.

Zatím poslední román ságy Písně ledu a ohně vyšel v roce 2011. Seriál mezitím stihl předběhnout děj předlohy a vyvrcholit osmou sezónou, u níž si však fanoušci stěžovali na mnohá rozhodnutí scenáristů – třeba na zabití Daenerys rukou Jona Snowa nebo na skutečnost, že na trůn nakonec usedl Bran Stark.

George. R. R. Martin teď má možnost vyslyšet hlasy fanoušků a nějak je promítnout do svých románů. Po šesté knize bude následovat ještě sedmá a závěrečná s anglickým názvem A Dream of Spring (Sen o jaru). Už teď je jasné, že aby udržela návaznost, bude taky výrazně jiná než seriál.

Těšíte se na románovou podobu a věříte, že napraví přešlapy seriálových tvůrců?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný