8. srpna 2016 13:50

Homer vs. totální nenávist: 5 nejméně oblíbených dílů Simpsonových

I mistr tesař si někdy utne ruku.

Asi každý fanoušek Simpsonových si ze zhruba bilionu vydaných dílů pamatuje své největší favority. A přesně těm se dnes věnovat nebudeme! Skoro tři dekády historie Simpsonových totiž na světlo světa nevyvrhnuly jenom to dobré, ale i to zlé. Vzpomněli jsme na šestero epizod, které... no prostě nebyly tak super jako ty ostatní.

5. místo - Vočko na hadry

Skóre: 5,8

Vočko na hadry není jediný díl s tímto hodnocením – je však prvním. Všechny stejně hodnocené provary se objevily až po něm, a proto si zasluhuje odměnu! Mohl to být netradiční příběh inteligentní utěrky a slovanského násosky – namísto toho však příslib zápletky vyšel vniveč. Zejména druhá půlka dílu vyznívá, jako kdyby scenáristé ani nevěděli, co se story vlastně chtějí dělat. V jinak spíše solidní 23. řadě tak Vočko na hadry sám skončil na hadry.

4. místo – Největší Homer všech dob

Skóre: 5,7

Když se Homer vydá do Jeruzaléma, usmyslí si, že je zdejším novým prorokem všech náboženství. A vzdor solidnímu (ač nikoliv geniálnímu) výletu i myšlence na sjednocování víry, dokonce i navzdory starosti o Flanderse, se Největší Homer všech dob stal novým nejvíce nenáviděným dílem poslední dekády! A na vině je zřejmě mudrující poselství epizody na úkor minima vtípků…

3. místo – Na pranýři

Skóre: 5,6

Jestli však diváci nemají rádi ještě něco krom pronášení mouder, pak jsou to „clip shows“. Tyhle epizody plné záběrů ze starších dílů jsou zaručeným seriálovým způsobem, jak ušetřit finance i čas tvůrců. Na pranýři je však dílem obzvláště obskurním nejen pro přítomnost recyklace materiálu, ale i sepsání nonsensuální story rukou Dana Castanelly, tedy hlasu Homera. A díly sepsané herci, to vždy smrdí průšvihem.

2. místo – Všichni zpívají a tančí

Skóre: 5,1

Clip show se umístila i na druhém místě! Až z roku 2002 (a slabší 9. řady) pochází zástupce bronzového místa Všichni zpívají a tančí. Podobně jako Na pranýři má díl sotva parodii příběhu jako výmluvu pro flashbacky na starší epizody. Co mu však rapidně přitížilo, byla samotná existence 9. řady, jež znamenala pro Simpsonovy rychlý sešup. Zatímco v době Na pranýři si lidi už tak nějak na horší epizody zvykli, před dekádou a půl tyto přece jenom platily za studenější spršku.

1. místo – Líza a Lady Gaga

Skóre: 4,5

Zjevně největším prohřeškem je však absurdní nadužívání celebrit – a zlatou cenu za nejhůře hodnocený díl tak právem získal díl Líza a Lady Gaga! Krom příchodu pro mnohé otravné a bizarní zpěvačky díl navíc postrádal solidnější zápletku a (paradoxně) i… gagy. Absolutním vrcholem však byla skutečnost, že epizoda platila za poslední díl své řady. Rozloučit se něčím podobným, to holt jednoho dopálí!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný