14. března 2016 11:16

Homer vs. Flanders: 5 nejlepších postav ze Simpsonových

První občan Springfieldu vás překvapí!

Můžeme-li věřit internetovým statistikám, za celou historii Simpsonových se v seriálu objevilo více jak 155 nejrůznějších významnějších postav! To už je panečku pořádná pálka, každý tak má svého favorita. Zkusili jsme však objektivně zvážit pro a proti, to celé s cílem vypíchnout úplně nejlepší postavu ze všech! Shodneme se s vaším vkusem?

5) Homer Simpson

Cože? Homer na pátém místě? Bohužel, nemůžeme jinak! Zvláště v posledních letech lze totiž Homera sesumírovat jako prázdnou nádobu, která buď dělá to, co je aktuálně trendy, anebo lepí jeden ze svých průserů vyvolaných leností a neschopností. Jistě, je zábavné to sledovat. Ze Simpsonovic rodiny je navíc Homer pro své (ne)kvality zdaleka největším sympaťákem. Nelze se však ubránit dojmu, že jsme ho dříve měli o něco raději. Ve Springfieldu je ostatně hned několik zajímavějších postav...

4) Ned Flanders

Tak třeba náš nejmilejší kreslený panbíčkář! Nejenže je příběh jeho rodiny v mnoha ohledech pozoruhodnější – když se tvůrci Flandersovy rozhodli “odloučit”, udělali tak, aniž by si to po dvou dílech rozmysleli jako u Simpsonových – ale i Ned sám nabízí krásy, o kterých se Homiemu ani nesnilo. Umí vařit, vypadá jako namakané zvíře, a přitom je mu šedesát. Flanders se z původně nudného a protivného souseda promptně změnil v jednu z nejlepších věcí na celém seriálu!

3) Pan Burns

Další, kdo by si rozhodně zasloužil více pozornost, je největší korupčník města – sám šéf jaderné elektrárny a jeden z nejbohatších lidí světa (alespoň toho animovaného), Montgomery Burns. S přibývajícími sezonami se zápletky kolem něj stávaly stále víc a víc zajímavějšími. Burnsovy zdravotní problémy, mizející majetek, ale i ukázka jeho citlivé stránky duše z něj dělá o něco plastičtější karikaturu, než je tomu v případě jiných žlutých postav.

2) Vočko

Obdobně se nám pod kůži dostal i Vočko, a není to jenom jeho vágně slovanským příjmením nebo skutečností, že právě on místním nalévá alkohol. Na jednu stranu je Vočko nechutným perverzákem a obchodním filutou, po návštěvě jehož baru bychom asi měli chuť se v první řadě osprchovat Savem. Na straně druhé však seriál umí všechny tyto kvality přetavit v humor, na jehož konci jsou Vočkovy sebevražedné tendence, nenávist vůči lidem, a tak i překvapivá hloubka postavy. Vočko je ztělesněním každého mizantropa, který si otevřel hospodu, ale začali mu do ní chodit lidi...

1) Děda Simpson

Nakonec na příslovečný trůn skutečně usedl Simpson, avšak nikoliv ten z hlavní rodiny. Abe je zajímavý z mnoha důvodů, přičemž jedním z nich je to, že ve skutečnosti slouží jako několik postav najednou. Jeho senilní výlevy působí jako by přicházely od Ralpha, ale na rozdíl od nebohého dítěte na ně Abe už má nárok. Staré historky z mládí zase působí jako drsnější verze těch Homerových – jeho synátor se totiž nikdy nepokusil sníst svého horolezeckého kolegu. A mohli bychom pokračovat dále i příklady chrabrosti či vlídnosti. Zkrátka a dobře, kdykoliv se na obrazovce objeví děda Simpson, je jasné, že o zábavu bude postaráno!

Simpsonovi se na COOLu představují každé odpoledne!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný