6. června 2019 12:39

Homer Simpson málem dostal třetí dceru. Co se s ní nakonec stalo?

Jak Homer skoro přišel k další dceři?

Za své tři dekády si Simpsonovi vysloužili pověst seroše, jehož sestava je prakticky neměnná. Jasně, dočkali jsme se pár odchodů a změn – ale vzpomeňte si na jiný seriál, kde je pět hlavní hrdinů identických... po třicet let! Přesto jsme se jednou skoro dočkali nečekaného zásahu do této premisy. Scenáristé totiž odhalili, že se Homer Simpson kdysi dávno skoro dočkal třetí dcery! Jak a proč na to mělo dojít?

S nápadem přišli kolem roku 2000 (tedy při produkci 11. série) dva noví scenáristé John Frink a Don Payne. Ideou nebylo nové těhotenství Marge (která ostatně, uvážíme-li věk Maggie, nedávno porodila...), ale objev Homerova nemanželského dítěte počatého ještě před tím, než se s Marge poznal.

Mohla to být nečekaná zápletka, která by zamíchala kartami Simpsonových... i popularitou mezi fanoušky. Něco podobného se ostatně stalo poté, co byl ředitel Skinner demaskován jako válečný zběh Armin Tamzarian. Možná právě kontroverzní přijetí této úpravy "Skinnerovy" osobnosti však nakonec vedlo k tomu, že showrunner Mike Scully zápletku odmítl. Šlo totiž podle něj o přílišnou změnu příliš pozdě.

Zcela do koše však premisa neputovala – příběh byl totiž upraven tak, aby byl otcem nemanželské dcery nikoliv Homer, nýbrž Krusty!

Postava Sophie Krustofsky se poprvé objevila ve 12. sérii a od té doby se v Simpsonových mihla ještě několikrát. Situace je přesto svým způsobem ironická, uvážíme-li, že i Krusty měl být původně Homer!

Tato příhoda se neváže s 11. sérií, ale rovnou s tou první. Scenáristé tehdy plánovali v dlouho budované zápletce odhalit, že jsou Homer a Krusty jedna osoba – měla to být metoda, jak Homera trochu "polidštit". Ostatně i proto jsou si obě postavy fyzicky tak podobné.

Odhalení se ale protahovalo tak dlouho, až se producenti rozhodli, že už je na něj příliš pozdě. Nejdéle po druhém Krustyho dílu (který byly ještě psán s tím, že se možná odhalení jeho "pravé identity" dočkáme) by totiž bylo absurdní, aby měl Homer dost času na podobný dvojí život.

Nakonec tak lze říct, že Sophie Krustofsky tak i onak skončila v náruči svého papínka!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný