19. února 2019 14:38

Simpsonovi šli s humorem na novou úroveň: Homer poslal Líze slavný gif s Homerem

Žlutá rodinka má za sebou další fór, který otestoval seriálové hranice.

Hodně se toho napsalo o tom, jak Simpsonovi už mnohokrát předpověděli budoucnost. Nejnověji se jim to však podařilo stylem, který připomíná cestování časem nebo alespoň starou dobrou časovou smyčku. Než se k jejich povedenému gagu ale dostaneme, budeme se muset zeptat – znáte meme vytvořené z gifu, v němž Homer v děsu couvá do živého plotu?

Pokud ne z internetu, snad si jej snad pamatujete alespoň ze seriálu. Gifovaná scéna původně pochází z 16. dílu 5. série, v němž se Homer (samozřejmě dočasně) spřátelí s Flandersem. Okamžik, kdy Homer v klíčovém momentu ustupuje do křoví, ale k překvapení tvůrců začal žít na internetu vlastním životem.

Homer v křoví konotuje ledajaké pocity ústupu, trapnosti a stahování ocasu (myslíme metaforicky!). Když se však mrkneme na shrnutí z webu Know Your Meme, dají se najít i tuny dalších variací.

Jak ale říkal Darth Vader: Kruh se nyní uzavřel! Ve 12. dílu premiérové 30. série totiž tenhle gif používá i sám Homer, když napíše Líze zprávu, kde jí říká, že nemůže najít svůj telefon. Líza mu na to racionálně odpoví, že jí ze svého mobilu právě píše, na což Homer reaguje už jen gifem sebe sama, kterak ustupuje do křoví.

Že to... vůbec nedává smysl? Ale no tak, mluvíme tu o kresleném seriálu, ve kterém za třicet let nikdo nezestárnul. I pro Simpsonovy se nicméně jedná o novou úroveň meta humoru, takže bude zajímavé sledovat, jestli tvůrci něco podobného zkusí znovu anebo půjde o unikátní seriálový moment.

Bylo by ale vůbec překvapivé, kdyby Simpsonovi využívali metareferenční gify i do budoucna? Kdo ví, třeba budou příběhy žluté rodinky ve 40. sérii z půlky sestávat jenom z memů. Nakonec by to ale bylo příhodné. Simpsonovi přece vždy nejen drželi krok s dobou, ale dokonce byli často i před ní!

Premiérová 30. série Simpsonových běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný