14. července 2017 20:01

Homer se dočkal nečekané pocty, byl uveden do baseballové síně slávy!

Homer hrdinou!

Při vyslovení jména "Homer Simpson" si asi málokdo hned asociuje zároveň i libovolný sport, od minulého týdne k tomu však budeme mít o důvod více! Po hrsti sportovních epizod z historie Simpsonů byla totiž hlava žluté rodinky rovněž zanesena do Baseballové síně slávy v newyorském Cooperstonu!

Možná se rozpomenete na 3. řadu Simpsonových, v jejímž rámci v únoru léta Páně 1992 došlo i na díl Homer na pálce.

Během něho se slavný lenoch a flákač zapíše do družstva softballu, což je jednodušší odrůda nejameričtějšího sportu pod sluncem, baseballu. Vzdor očekávání všech se Homie ukáže být skvělým talentem, především díky vlastnoručně vyrobené pálce, a na konci dílu dokonce Springfieldu svou tvrdou hlavou doslova vyhraje klíčový mač!

Ačkoliv epizoda vznikla v pradávných časech, kdy v kinech platil za žhavou novinku film Sám doma 2, hitparády dobývalo album Smells Like Teen Spirit od jakési Nirvány a na východ od nás čerstvě přestal existovat Sovětský svaz, mnoha sportovně orientovaným fanouškům utkvěl v paměti. K 25. výročí premiéry dílu proto přišel čas na poctu.

Homerova socha v lehce nadživotní velikosti už proto přes týden zdobí halu Baseballové síně slávy. Vedle baseballových legend se Homer může pochlubit dost možná nejsympatičtějším popisem své krátké leč zářné kariéry.

"Nešikovný bezpečnostní inspektor se změnil v celoměstského softballového hrdinu. Jako pravý bojovník vedl jadernou elektrárnu ve Springfieldu do okresního mistrovství a pak obětoval vlastní tělo, aby jeho tým zvítězil!" píše se na plaketce, kterou Homer hrdě drží na hrudi.

Ve zbytku textu se návštěvníci mohou rovněž dočíst o Homerově "tajné zbrani", zázračné pálce Wonderbat, která mu vzdor absenci solidní mobilnosti zaručila vítězství. Detailní foto můžete najít zde.

Kdo by se při případné návštěvě státu New York chtěl na Homerovu sochu podívat na vlastní oči, do Coopertownu to z New York City má autem zhruba 5 hodin.

Jinak však můžete Homera samozřejmě spatřit i na Prima COOL - Simpsonovi v pondělí běží v tradičním čase od 12.55 a 18.25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný