19. února 2016 14:12

Hollywood podle Simpsonových: 4 žluté parodie slavných herců

Jmenuji se Troy McClure a znáte mě z filmů jako…

Parodie popkultury a výskyt kreslených celebrit je živou vodou vtípků v Simpsonových. Co když se však Mattu Groeningovi zachce herce, který Simpsonovy odmítne? Nezbude než vytvořit jeho parodii! Všichni filmoví gurmáni si v Simpsonových jistě povšimli řady podobných momentů – a pokud ne, přinášíme jim výběr těch nejlepších!

Rainier Luftwaffe Wolfcastle

Rakouský rodák se silným evropským přízvukem je hvězdou především akční série McBain, neštítí se však ani vystupování v reklamách na bratwursty a další exotické pokrmy. Jezdí buď ve Ferrari anebo Humvee. Připomíná vám to něco? Ano, Arnieho fazóna z Rainiera přímo číší – ironií osudu však byl Rainier později poněkud nahrazen Schwarzeneggerovou animovanou podobou. Škoda, mít ve filmu za amerického prezidenta někoho, kdo má prostřední jméno Luftwaffe, to mohla být zábava.

Falešná Líza Simpsonová

Slavný díl 8. řady jménem Filmy popisoval Simpsonovy jako bandu herců a nepřekvapí tedy, že byl narážkami na Hollywood narvaný k prasknutí. Té nejvtipnější si ale v Čechách zřejmě všiml málokdo a měla co dělat s tím, že původní „herečku“ Lízy nahradila v animovaném skeči dočista jiná “herečka”. Jednalo se o popíchnutí starého amerického seriálu The Brady Bunch, v zásadě rodinného sitcomu nepodobného Simpsonovým. Když totiž jeho herci po letech udělali varietní vystoupení, herečka Eve Plumb se ho odmítla zúčastnit, producentům to však nebránilo poněkud bizarně její postavu Jan Brady nahradit někým zcela jiným.

Kozarela

O něco méně nenápadným pomrknutím byla postava Kozarely, neboli v originále Booberella. Jednalo se samozřejmě o parodii upírsky vypadajících vampů s bujarým poprsím, jako byla Elvíra nebo Vampíra. Ty platily za populární tahák především v béčkových hororech 50. let a jejich pozdějších parodiích jako právě filmu Elvíra, vládkyně noci z roku 1988, kde se titulní postavy zhostila herečka Cassandra Peterson. Tenhle kříženec mezi pornohvězdou a levobočkem Adamsovic rodiny nezapře, že působí jako celebrita z dočista vzdálených dob!

Troy McClure

Snad největším frajerem springfieldské filmové scény je ovšem Troy McClure, který má na triku nepřeberné množství filmů – už to naznačuje, že vtípek v tomto případě míří na přeborníky filmových béček, ale i reklam a edukačních videí. Ani hraní v (pod)průměrných bijácích ale Troyovi nesnižuje ego, ba dokonce naopak! Poprvé se Troy objevil už v 2. řadě seriálu. Postava samotná je kompozitem skutečných béčkových herců Troye Donahue, Douga McClura a Phila Hartmana. Poslední jmenovaný si Troye i sám namluvil.

Mimo nich samozřejmě Simpsonovi parodují herce i pod jejich skutečnými jmény, o těch však zase někdy příště. Ve Springfieldu je zkrátka živěji než v Hollywoodu! Mrkejte na to – Simpsonovi jdou do vysílání každý všední den od 18.20 na COOLu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný