13. července 2020 00:14

Postavy z Holek za mřížemi: Dorazí i Jim z Prciček nebo kapitánka ze Star Treku

Kdo všechno se podívá do vězení v seriálovém hitu Orange Is the New Black?

Vězeňské drama Holky za mřížemi teď na Prima COOL premiérově běží každou neděli večer (díly si po odvysílání můžete přehrát i u nás na webu). V tomhle cenami ověnčeném seriálu z prostředí – jak jste asi odtušili – ženské věznice se seznámíme s mladou bohatou slečnou, která skončí v lapáku s velmi specifickými pravidly a vnitřním životem. Mýlil by se ten, kdo by od epizod čekal jen zabíjení nudy na samotce. Ba naopak, Holky za mřížemi jsou tak barvité, jako i jejich hlavní postavy!

Piper Chapman

Protagonistka Piper s tváří Taylor Schilling má poněkud nevděčnou roli – v Litchfieldské věznici je totiž zdaleka nejnormálnější. Za mřížemi skončila kvůli tomu, že pomáhala své dívčí lásce z výšky propašovat nějaké peníze. Jinak však pochází z dobré rodiny, je zasnoubená s boháčem... no zkrátka sem „nezapadá“. Právě to ale Piper dovoluje komentovat pitoreskní postavičky, které za katrem skončily po daleko divočejší životní dráze.

Alex Vause

Třeba právě Alex, která je onou dávkou láskou Piper. Bývalá pašeračka prožila mládí prací pro nejmenovaný kartel, a to sebou nese porci zážitků. Pozor – i když se u Holek za mřížemi člověk zasměje, nejde o komedii, ale spíš o drama! Alex tak má, nepřekvapivě, i porci problémů (heroin, nenávist), které jí pobyt za mřížemi komplikují. Zároveň je pozoruhodné, že má i tvář Laury Prepon, jíž můžete znát třeba jako Donnu ze sitcomu Zlatá sedmdesátá.

Galina Reznikov

A tím známé tváře nekončí – pod fazónou staré ruské mafiánky Galiny totiž můžete poznat Kate Mulgrew alias kapitánku Janewayovou ze startrekovského Voyager. Ta od svého cestování po Delta kvadrantu poněkud zestárla a ve vězení má na povel jen místní kuchyni, herecké ostruhy ale nabízí stále! Jak lze čekat u postarších vězenkyň, Galina nabízí depresivní životní příběh a má solidní postavení ve vězeňské hierarchii, takže půjde o častou aktérku řady epizod.

Claudette Pelage

Konečně roli jakési záporačky si v Holkách za mřížemi střihne Claudette s tváří Michelle Hurst. Obávaná vězenkyně má totiž na triku reputaci někoho, koho si nechcete naštvat. Její minulost provází legendy, a její vliv je o to silnější. Pro Michelle je sice role v Holkách ve vězení její nejslavnější rolí, tím však slavné tváře v tomhle seroši nekončí…

Larry Bloom

Vězení totiž nebude jediným dějištěm – jak demonstruje postava Larryho, Pipeřina movitého snoubence, který chodí po svobodě. Larry je novinář a příběh svojí snoubenky za katrem začne využívat ve svůj prospěch – a my mu to budeme jistě věřit, protože Larry nosí tváří Jasona Biggse, čili Jima z Prci, prci, prcičky! Jaký je ve vážnější roli, A bude tu opět masturbovat? Uvidíte!

Sam Healy

Konečně posledním pánem v tomhle převážně ženském seroši je šéf části věznice Sam Healy (hraný Michaelem J. Harneym). Healy nemá na starost celý kriminál, ale snaží se spíš převychovat vězenkyně – nejde tedy o klasického záporáka, který vydělává na vězních, ale paradoxně spíš kladnou postavu, která ovšem… do zdejších drsných podmínek jaksi nezapadá.

Premiérové díly Holek za mřížemi můžete na Prima COOL sledovat každou neděli večer. Po odvysílání jsou vždy k nalezení v našem webovém archivu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný