9. prosince 2019 10:30

7 věcí, které o Leele vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Jaká tajemství se dají vyhrabat o Leele z Futuramy?

Fry je možná hlavní postavou Futuramy. Kdo však aspiruje na víc než jen na válení se na gauči, musí milovat i Leelu, která je vlastně ještě zajímavější než náš cizinec z 20. století.

07) Matt Groening vymyslel Leelu jakožto klasickou zástupkyni škatulky “sexy ufounská kočka”. Ještě před tím, než Futuramu představil kravaťákům od Foxů, ale měl spolu s Davidem X. Cohenem v plánu zvrat, který ji demaskuje jako mutantku z podzemí New New Yorku. Nešlo tedy zdaleka o něco, co si scenáristé časem vycucali z prstu!

06) Katey Sagal, která Leelu namluvila, souhlasila s poskytnutím svých hlasivek ihned poté, co ji Matt Groening roli Leely navrhl. Katey je jednou z mála hereček i v rámci Simpsonových, které jsou známé spíš pro své hrané role než dabování – znát ji můžete i z klasického sitcomu Ženatý se závazky, kde sehrála roli Peggy.

05) Nejviditelnějším prvkem Leely je samozřejmě její obří oko, krom toho má však i distinktivní cop a relativně malý nos. Obě věci byly vymyšleny proto, aby Leela disponovala okamžitě rozeznatelnou siluetou. Matt původně chtěl Leele vetknout i velký frňák, ale grafici se při kreslení pilotu proti tomuto nápadu vzbouřili a Leela skončila tak, jak skončila.

04) Leelino druhé jméno Turanga je zřejmě variací na slovo Turangalîla čili sanskrtovský název symfonie z roku 1948 z pera francouzského skladatele Oliviera Messiaena. Velmi volně se dá přeložit jako “písnička o lásce”.

03) Samotné jméno Leela je pak variací na jinou Leelu, společnici čtvrtého Doctora z populárního britského sci-fi seriálu Pán času alias Doctor Who. Rovněž se zmiňuje, že může jít o variaci na jméno princezny Leii, popřípadě na podobné označení fialové barvy v různých světových jazycích.

02) Leela se narodila 29. července, tedy ve stejný den jako Benito Mussolini nebo Josh Radnor, představitel Teda ze seriálu Jak jsem potkal vaši matku.

01) Na začátku preprodukce Futuramy si Groening sepsal hlavní vlastnosti Leely jako „drsňačka, s názorem, jemná (když nebojuje), organizační talent, nešťastná láska, miluje zbraně a zvířata“. Můžete tedy sami srovnat, jak moc se producenti v dalších letech drželi prvotního zadání!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný