6. ledna 2020 00:01

7 věcí, které o Hermu Conradovi vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Hermes Conrad je byrokrat, který umí pobavit!

Náš velký čokoládový úředník možná není zrovna první (ani druhou, třetí, čtvrtou...) nejoblíbenější postavou Futuramy, která vám přijde na mysl – to je ale rozhodně škoda! Hermes je totiž nejenže kuriózní hrdina, ale zároveň nám odhaluje fascinující skutečnosti kolem 31. století!

07) Hermes je na počátku Futuramy těsně po čtyřicítce. Vzhledem k tomu, že čas v seriálu (oproti Simpsonům) běží reálným tempem, tak měl v době posledního dílu z roku 2013 solidních 54 let!

06) Řada vtipů narážela na to, že je Hermes, zvláště jako Jamajčan, velkým milovníkem inhalace cannabisu. Ačkoliv tvůrci vtipy později hodili do outu odhalením, že je tradičním jamajským receptem na dobrý spánek "horké mléko", máme pořád problém tomu uvěřit...

05) Hermes plnil v rámci postav nezbytnou roli "byrokrata", která později narostla do poněkud absurdních rozměrů. Mnoho změn však jeho postava během příprav Futuramy neměla – krom toho, že se měl původně jmenovat Dexter. Jméno Hermes je nakonec odkazem ke stejnojmenné značce psacích strojů.

04) Stejně jako Zoidberg a profesor Farnsworth pracoval Hermes v Mom's Friendly Robot Company. Na šíleného byrokrata tu udělal jednu netypickou věc – rezignoval poté, co si de facto „osvobodil“ Bendera! S tímhle sice trochu koliduje, že měl Hermes tou dobou už dávno pracovat i v Planet Express, ale kdo ví. Třeba byl freelancer...

03) Potenciální mnohaletá spolupráce by nicméně vysvětlovala, proč Hermes z duše nenávidí Zoidberga! Důvody nenávisti nejsou nikdy příliš vysvětleny, jedním z nich ale může být prostý rasismus – Hermes totiž Zoidberga občas nazývá "špinavým krabem" a podobnými výrazy. Na Jamajčana je to každopádně trochu paradox!

02) Hermes se v seriálu několikrát vymezoval vůči své velikosti. Přesto rentgenový snímek v jednom z dílů naznačuje, že jeho problémem zjevně nejsou velké kosti, ale jednoduše... obezita!

01) Hermes nám odhalil ještě jednu zajímavou okolnost světa Futuramy – v díle, kde vzpomínal na účast na olympiádě v podlézání limbo tyče, se totiž v jedné narážce rovněž ukázalo, že je v 31. století "sex" novým olympijským sportem! Či snad máme napsat... ehm... olympyjským?!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný