5. prosince 2019 08:11

7 věcí, které o Fryovi vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Hrdina každého z nás! Jaká Fryova tajemství už byla odhalena?

Tvůrci filmů a seriálů prý často volí hlavní hrdiny tak, aby se s nimi lidé co nejvíc asociovali. Pokud tomu tak skutečně je, nevíme, co si vzít z naší lásky vůči Philipu J. Fryovi, animovanému smolaři, jehož věk je bezesporu vyšší než jeho IQ, a je dokonce sám svým vlastním dědou.

07) Fry je pojmenován po Philu Hartmanovi, kanadsko-americkém herci, komikovi a scenáristovi, který byl činný zejména v 80. letech. Nešlo o samoúčelnou poctu – Matt Groening měl Hartmana předběžně domluveného jako dabéra Zappa Brannigana, v roce 1998 jej však zavraždila jeho manželka. Teď už se na Frye budete navždycky dívat jinak, co?

06) Fry neumí plavat – na někoho z 20. století je to možná paradoxní, ale hned ve dvou epizodách (včetně té z továrny na sodovku Slurm) to bylo využito v rámci děje. Kéž by tak měl Fry sebou svého věrného psa, který by ho mohl při plavání zachránit…

05) Fanoušci se dodnes dohadují o tom, jestli Fry byl, nebo nebyl sterilizován poté, co se prosvítil profesorovou „radio baterkou“. Vznikly celé teorie fanoušků o tom, že skutečně sterilizován byl – ale po infekci červy byl zase uzdraven, jinak by totiž nemohl být sám sobě vlastním dědečkem!

04) Oděv, který nosí Fry, není náhodný – je přímo inspirován oblečením Jamese Deana z klasického dramatu Rebel bez příčiny.

03) Technicky vzato je Fry sice nejinfantilnějším členem posádky, kalendářně je však také nejstarší postavou seriálu. Technicky vzato sice Bender díky časovým techtlům mechtlům žil delší objektivně měřitelnou dobu, ani na něm se to ale zjevně nepodepsalo.

02) Billy West, který namlouvá Frye, má na starost také jiné hlasy původního znění – doktora Zoidberga, profesora Farnswortha a několik dalších vedlejších postaviček.

01) Prostřední jméno Philipa J. Frye je narážkou na jiné podobné postavy Matta Groeninga včetně Homera J. Simpsona nebo Bartholomewa J. Simpsona. U Frye se ale dodnes neví, co jeho “J” představuje – ačkoliv v jednom z filmů došlo na narážku, že by mohlo jít o “Joshuu”.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný