23. prosince 2019 11:22

7 věcí, které o profesoru Farnsworthovi vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Génius v pozadí Futuramy ukrývá nejedno tajemství...

Kde by byla Futurama bez potrhlého profesora Farnswortha? Tenhle vědátor je díky svým vynálezům zodpovědný za spoustu zápletek a navíc vlastní celou společnost Planet Express. Zjistěte o něm vše, o čem jste dosud možná neměli ani páru.

07) Farnsworthův bankovní účet nese číslo 299792458, což je rychlost světla ve vakuu. Bohužel neznáme jeho PIN, ale hádáme, že půjde o něco kolem 3,14!

06) Profesora Farnswortha namlouvá Billy West, který je také hlasem Zoidberga nebo Philipa J. Frye. Westovým cílem bylo napodobit hlas připomínající Burgesse Mereditha (Rockyho trenér Mickey!) a Franka Morgana (původní čaroděj ze země Oz). West zjednodušeně řekl, že chtěl, aby jeho hlas připomínal filmové čaroděje, které si pamatuje z dětství - i proto se profesor právě do čaroděje jednou změnil v, ehm, "čarodějnickém" díle.

05) Farnsworth je pojmenován po Philo Farnsworthovi, vynálezci katodové trubce, která sloužila jako základ "starých" CRT obrazovek a televizorů. Samotná jeho postava je pak popisována jako spojení různých stránek dědy Simpsona, profesora Frinka a pana Burnse.

04) Ačkoliv profesor - na rozdíl třeba od Amy - nevypadá zrovna jako hurónský typ, má na zádech tetování "Thug Life", jež samozřejmě vychází z původního tetování Tupaca. Proč má profesor takovou oblibu k umění starému víc než tisíc let, bohužel Futurama již nesdělila.

03) Profesor platil za génia už jako dítě - podle seriálu se sám naučil číst a psát, ještě když byl v plenkách. Tedy ve věku 8 let...

02) Tloušťka profesorových brýlí je odhadována na 5 až 8 centimetrů - je přitom pozoruhodné, že si je profesor nikdy nesundal! Je to tak - po dobu celé Futuramy jsme neviděli Farnsworthovy pravé oči. Reálně jsou tedy vidět jen v papírovém komiksu Downsized!, který můžete (na vlastní oči) uzřít o něco výše.

01) Farnsworthovo prostřední jméno je "J", tedy stejně jako u Frye, ale také Homera Simpsona a dalších postav vytvořených Mattem Groeningem. Dodnes přitom není známé, co přesně ono "J" znamená.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný