13. ledna 2020 00:01

7 věcí, které o Dr. Zoidbergovi vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Ano, dr. Zoidberg je tak trochu jiný doktor...

Ve Futuramě má každá postava svoje místo. Fry je možná duší Planet Express... Leela pak jejími svaly, Bender zase játry a profesor samozřejmě mozkem. V průběhu seriálu se však vyloupla jedna postava, kterou si fanoušci zamilovali nad očekávání. Doktor Zoidberg, nemotorný a po čertech neschopný doktor, který každému připomíná jeho samotného trochu víc, než je libo. Mrkli jsme na zajímavosti kolem téhle postavy!

07) Doktora Zoidberga nevymyslel sám Matt Groening, ale spoluautor Futuramy David X. Cohen. Hlavní inspirací pro Zoidberga prý byl původní doktor z Enterprise, slavný Bones McCoy. Cohen se zamyslel a došel k tomu, že McCoy často operoval ufouny – bylo proto logické do Futuramy dodat ufouna, který operoval lidi... a měl trochu problémy s jejich anatomií.

06) Zoidberg původně nebyl zamýšlen jako neschopný doktor, ale jednoduše jako doktor, který nezná dostatečně lidskou anatomii. V jiném seriálu na jiné planetě by Zoidberg mohl být úspěšný boháč. Na Zemi ale...

05) Z této neschopnosti se nicméně časem stal opakující se gag – Zoidberg tak byl stále častěji vykreslován jako chudý samotář, který je navíc neúspěšným komikem, což je samozřejmě důvod, proč jej tak milujeme!

04) Zoidberg v seriálu nikdy neřekl slavnou, memeizovanou hlášku "Why not Zoidberg", která začala žít vlastním životem. To je mimochodem něco, co jej pojí s McCoyem, ten totiž také nikdy doslova neřekl slavné "He's dead, Jim!". Zoidberg hlášku později pronesl v promu k DVD, to se však nepočítá!

03) Hlasem doktora Zoidberg je samozřejmě Billy West, jenž namlouvá i Frye nebo třeba profesora Farnswortha. West musí často měnit modulaci vlastního hlasu a prý se při vymýšlení té Zoidbergovy inspiroval u herců jako byli Lou Jacobi nebo George Jesse.

02) Jméno "Zoidberg" není jen náhodný chuchvalec písmenek. Cohen se jím inspiroval u prastaré videohry pro počítač Apple II, již kutil po večerech ještě v době, kdy docházel na střední školu. Hru sice nikdy nedokončil, ale její název – tedy Zoid – se stal předlohou pro Zoidbergovo jméno.

01) Ačkoliv se Zoidberg občas chová jako puberťák, rozhodně není žádný mladík. Jak ukázaly flashbacky ze seriálu, ordinoval již osm dekád před počátkem Futuramy. Má tedy nejméně něco přes 80 let, či spíš víc jak 100 let. Uvážíme-li vše kolem jeho postavy, je to trochu smutné, ve skutečnosti to však ukazuje, že nikdy není pozdě na to stát se šíleným bezdomovcem!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný