18. prosince 2019 10:34

7 věcí, které o Benderovi vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Polibte neznámá zákoutí jeho naleštěné zadnice!

Bender je kořením Futuramy! Fry je fajn ničema a bez Leely by se zápletky rozpadly - vsadíme se ale o naši skvělou pověst, že si Benderovy hlášky pamatujete nejvíc, a také se na ně nejvíc těšíte. Přitom mohl tenhle robot vypadat docela jinak. Mrkli jsme na to, co o plechounovi se srdcem z (kradeného) zlata nevíte.

07) Benderův design byl velmi dlouho jablkem sváru mezi producenty - velkým oříškem byla třeba otázka, jestli má být Benderova hlava kulatá anebo hranatá. Původní design robotů ve Futuramě totiž operoval s tím, že mají hranatou hlavu - nakonec se ale kreslíři rozhodli, že se mezi nimi Bender se svou kulatou hlavou bude o to víc vyjímat.

06) Benderův dabér John DiMaggio byl původně na castingu pro hlas profesora Farnswortha. Nakonec se však producentům víc líbil jako ničemný robot. DiMaggio popisuje svoji verzi Benderova hlasu jako kombinaci opilce, Slima Pickense (jezdce rodea, kterého můžete znát jako kovbojského pilota bombardéru z Doktora Divnolásky) a člověka, kterého znal na koleji a říkalo se mu "Charlie, milovník párků".

05) Benderův hlas byl při produkování Futuramy nejsložitější ze všech postav - primárně za to ale mohla skutečnost, že se scenáristé tak dlouho rozhodovali, jak budou roboti ve 31. století vlastně mluvit. Zabralo to nesčetně castingů, na nichž se vystřídalo přes 300 herců (!), než byl nakonec zvolen právě DiMaggio.

04) Bender je ve Futuramě dost možná nejstarší postavou ze všech! Ačkoliv jeho tělo bylo vytvořeno teprve v roce 2996, jeho hlava je díky zakopání v Roswellu víc jak tisíc let stará (ačkoliv Bender většinu této doby nejspíš strávil vypnutý). De facto má pak triliony let věku, ale totéž platí i pro Frye a profesora, jelikož několikrát prošli evolucí celého vesmíru.

03) Benderova poznávací značka má na sobě napsáno "1 DVS BSTD", což v angličtině znamená "one devious bastard", čili volně přeloženo "prokletý parchant". Tím však taje Benderových značení nekončí!

02) Benderův byt má rovněž označení "00100 100 001 00100". To v binárním kódu reprezentuje ASCII symbol pro dolarový znak, čili "$". Bender je prostě macho bohatýr i v jazyce strojů a nerdů!

01) Bender je poháněn palivovými články na alkohol či metanol, které "dobíjí" pivem. Alkoholové články ještě neexistují, takže se budeme muset řídit tím, že může být napájen metanolem. Při Benderově váze (od 600 kg do 2 tun dle různých referenci v seriálu), reálné efektivitě daného paliva a obsahu metanolu v průměrné dávce piva (která je ideálně velmi, velmi malá, viz metanolová aféra) by tak Bender potřeboval pro napájení na jeden celý den vypít zhruba 52 milionů lahváčů. Čili shodou okolností zhruba stejnou dávku, jakou pro přežití běžného dne potřebuje také běžný člověk...

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný