30. prosince 2019 06:48

7 věcí, které o Amy Wong vědí jen ti největší fanoušci Futuramy

Podceňovaná krasavice!

Na první pohled měla plnit čistě úlohu krasavice – Amy Wong se však nakonec stala jednou z nejzajímavějších postav Futuramy. Nevěříte? Zjistěte o ní vše, co jste možná netušili!

07) Amy je v seriálu několikrát vykreslená jako, jak to jen říct, jednodušší osoba. To však zjevně není pravda, uvážíme-li, že mluví několika jazyky (včetně jazyků Yetiů!), plynule přepíná mezi čínštinou a angličtinou a dočkala se i vlastního doktorátu. Pokud něco, má Amy možná spíše lehčího Aspergera.

06) Zpočátku šlo o čistě vedlejší postavu, která odpovídá archetypu roztomilé techničky (znáte také z Firefly), ale ve skutečnosti se Amy dočkala dost možná největšího růstu své postavy ze všech hrdinů Futuramy. Uvažte, zatímco Fry, Leela nebo Bender jsou na konci Futuramy skoro stejní jako na jejím počátku, Amy vystudovala, odhalilo se, že má bohaté rodiče anebo také zahodila promiskuitní život a vdala se za Kifa!

05) Amy navíc měla zajímavý osud i před dějem Futuramy – v dětství totiž trpěla značnou nadváhou a neukojitelným hladem. Mělo to i své benefity, protože zjevně zvládla vyhrát turnaj v minigolfu. Skutečnost, že se později dovedla změnit, je dalším testamentem toho, že jde o zajímavější hrdinku, než se na první pohled zdá.

04) Na jejím kresleném těle lze najít hned několik tetování včetně jakéhosi "obscénního" tetování, které je vtipné i roztomilé – ale nevíme, jak vypadá. Má také čtyři další tetování včetně ďábla na rameni a hned tři (!) na zadku. Bohužel včetně její mámy (!!) a koně.

03) Amy je tedy v rámci Futuramy vykreslována jako po čertech atraktivní osoba, a to se zjevně přelévá i do reality. V jedné z epizod je krátce vidět v BSDM oblečku, když jsme však obrázek chtěli najít, vyhledávání nám namísto toho našlo... hromadu "fanouškovských" kreseb, které tu ze zjevných důvodů nemůžeme ukazovat.

02) Hlasem Amy je herečka Lauren Tom, kterou můžete znát jako Julii z Přátel, ale také jako Dot Kingovou z Tatík Hill a spol. Spolu s Katey Sagal, která hrála v Ženatý se závazky a zároveň namluvila Leelu, je tedy Lauren jednou z mála dabérek, které mají na triku i hrané role.

01) Zmíněný vývoj Amy možná není tak překvapivý, uvážíme-li, že ve Futuramě (na rozdíl od Simpsonových) ubíhá čas reálným tempem. V době počátku seriálu bylo Amy čerstvých 20 let – ale dnes, 20 let po jeho premiéře, by Amy bylo již 40 let! Poslední díl Futuramy se dočkal premiéry v roce 2013 (to to letí!), takže jí technicky vzato je "pouze" 33 let (uvážíme-li děj epizody). Tak či onak, za 13 let udělala animovaná Amy větší skok než mnozí z nás!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný