22. srpna 2023 12:00
redakce Prima Cool

Fotr na tripu: Posádka má člena navíc. Jak se cestuje se psem a co potřebuje ke štěstí?

Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte od konce srpna dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se od 30. srpna, ve 21:25 na COOLu.

Natáčení si Pepa vybral skvěle. V době, kdy v Česku bylo absolutní vedro, vydal se na zelené ostrovy. Na místa, na kterých se šesti týdnům deště říká léto.

Cesta začala v Amsterodamu. Tam se posádka nalodila na trajekt. Z Amsterodamu míří trajekt do Newcastlu, což je jen pár hodin od hranic Anglie a Skotska. A Pepa si nemůže vynachválit servis. Proč? A jakou kontrolou musela projít Lumi, tedy pes? Pepa snad žárlí, jak je o něj postaráno, a dostal i dispozici, kde na trajektu je k nalezení záchod.

Posádka se rozdělí. Holky venčí, tatínek je v kavárně a dovádí se želvou. Za odměnu ale bude moci nocovat na psím záchodě, protože Lumi moc nechce vykonat potřebu – možná ze stresu.

A je tu ráno a s ním příjezd do Newcastlu. Rovnou následuje přesun do Edinburghu. A jde se na hřbitov, důležitý pro knihu Harry Potter. Na hřbitově, respektive náhrobcích, si autorka vybírala jména pro hrdiny své knihy.

A jde se do centra. Skotsko má ve vlajce jednorožce, potkáme dudáky, kterým můžeš platit kartou. Najdeme kavárnu, kde J. K. Rowling psala první kapitolu světoznámé knihy. Jen je zamčená. Takže nikdo už na stejném místě nenapíše stejně úspěšnou knihu.

Ale jinak Harry Potter v Edinburghu žije. Všude. Je to zaručeně velký byznys.

V Edinburghu se dá najít i česká hospoda. Tedy slovenská. A dokonce v ní najdete Skota, který mluví slovensky. Je to totiž profesor jazyků. A také si představíme kilt. Skládá se z osmi metrů látky. A pro jeho oblečení muž potřebuje pomoc – ideálně ženy.

V téže hospodě se setká Fotr na tripu s dědkem na tripu, Jirkou Kolbabou. Ten je největším českým cestovatelem. Co právě jeho na Skotsku baví a proč?

Dívejte se.

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví, malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu! Desetidílná road show odstartuje na Prima COOL už 30. srpna večer. Tak se dívejte!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný