21. března 2022 00:04

Fotr na tripu III: Mrazivá cesta za polární kruh začíná na Prima COOL už 23. března

Ve středu 23. března ve 21:15 startuje na Prima COOL osmidílná road show Fotr na tripu III o životě deset tisíc kilometrů za polárním kruhem, o místních lidech i mrazivých setkáních.

Hlavním hrdinou dokumentu je Josef Vrtal, kterého diváci velmi dobře znají z primáckého pořadu Autosalon. „Zažili jsme teploty až minus třicet stupňů a řadu dní, kdy vůbec nevyšlo slunce. Vyrazit sem v prosinci a lednu vypadalo jako šílený nápad. Přesto cesta skrz zasněžené a mrazivé oblasti Finska, Norska a Švédka působí na lidské smysly jako magnet,“ říká fotr na tripu Josef Vrtal.

„Laponsko si nakonec vybral samotný Santa Klaus jako místo svého pobytu a finské město Rovaniemi se pyšní titulem ‚Santovo oficiální rodiště‘. Jeho království najdete v bývalém obřím vojenském podzemním krytu, takže i kdyby se svět řítil do katastrofy, Vánoce ji díky této strategické poloze určitě přečkají,“ popsal cestující otec, který vzal za Santou i svoje dvě dcery Pepinu a Leontýnku.

Skandinávskou cestu absolvovali plug-in hybridným Mercedesem GLE 350de 4MATIC, ale projeli se i za psím spřežením. „Druhý den můžete podobnou trasu, v metrových závějích, absolvovat pro změnu na sněžném skútru. No a večer, s očima upřenýma na oblohu, toužíte spatřit polární záři. Až se vám roztancuje nad hlavou, zapomenete na mráz a budete chtít, aby její noční divadlo trvalo až do rána,“ zavzpomínal nostalgicky.

Polárního Fotra na tripu III můžete na Prima COOL sledovat od 23. března každou středu ve 21:20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný