31. srpna 2020 00:02

4 důvody, proč byste měli vidět superhrdinský seriál Flash

Šarlatový rychlík přijíždí do stanice COOL. A bude to stát za to!

V pondělí 31. srpna na COOL dorazí sci-fi seriál Flash. Barry Allen alias titulní superhrdina, který může s větrem běhat o závod, tu ukáže tak trochu jinou tvář komiksového DC univerza. A naznačí, že všechno, co jste o DC hrdinech za poslední roky zjistili, možná byla mýlka! Poznejte nejen tento důvod, proč Flashovi věnovat pozornost...

01) Seriál, který není temný

Tohle jsme už nakousli, nicméně Flash je spolu s dalšími seriály ze svého světa (k tomu se ještě dostaneme) odlehčenou podívanou tak trochu jako ze staré školy. Jasně, díly spolu souvisejí, triky jsou digitální, hrdinové mají emoce – pořád je tu všechno, na co jsme dnes v seriálech zvyklí. Flash ale není depresivní drama z ranku jiných moderních seriálů nebo DC filmů počínaje Mužem z oceli…

Zatímco ve filmových vodách tak superhrdinové s nálepkou DC vypadají, jako kdyby utekli z ústavu pro lidi s chronickou depresí, Flash nabízí televizní dobrodružství, které není temné a nebezpečné jako boční ulička v Gothamu. Atmosférou a lehkostí má mnohem blíže k filmovým marvelovkám, a snad i proto Flash tak dobře klape!

02) Hrdinové, které si zamilujete

Ruku v ruce s tím však nejdou jen zápletky, nýbrž i postavy. Hrdinové a hrdinky Flashe mezi sebou nemají jen vzájemnou „chemii“, ale i historii – a nabízejí pocit, že sledujete skutečné sympaťáky, s nimiž byste se chtěli kamarádit. Což se o moderním filmovém Supermanovi nebo Batmanovi úplně říct nedá…

Každá postava Flashe má svoji roli v ději, na každé je cosi inspirativního, a každá umí vyloudit úsměv na tváří. A to je něco, co v dnešním turbulentním světě potřebujeme možná víc než kdykoli dřív.

03) Čas na crossover!

Crossoverové epizody, v nichž se potkávají postavy více seriálů najednou, patří mezi naše nejoblíbenější. Za dávných časů jsme si užívali každou podobnou příležitost ve Hvězdné bráně, dnes je v televizním světě podobným rejdištěm Arrowverse, čili seriálový svět, do něhož patří i Flash.

Flash sám vychází z Arrowa již ve svém pilotu a oba hrdinové se později mnohokrát znovu potkají. Na crossovery tak dochází zhusta a často – součástí Arrowverze je dnes již ostatně 6 televizních (!) a 2 další webové (!) seroše. Příležitostí pro naše oblíbené potkávačky je tedy víc než dost.

04) Léty prověřený seriál

Nic z bodů výše by ale nebylo platné, kdyby Flash… zkrátka nebyl kvalitní a neměl své diváky. Jenže Flash se již dočkal 6 řad a 133 epizod! Prokázal tak, že odlehčený superhrdinský formát může fungovat i ve světě televize, a vytyčil tak cestu svým následovníkům.

Na seroš, který začínal zcela nenápadně ve stínu svých slavnějších filmových já (a navíc vlastně pojednává jen o klučinovi, co prostě jen „umí rychle běhat“), to vůbec není marné. Přesvědčte se proto o jeho nečekaných kvalitách i vy!

Flash bude mít na Prima COOL premiéru už 31. srpna a poběží vždy od pondělí do středy.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný