19. srpna 2021 18:15

Fantasy Kolo času: První fotky z nové konkurence Hry o trůny, Pána prstenů a Zaklínače

V České republice natočené Kolo času vychází z bohaté knižní předlohy a hodlá vyzvat na souboj ty nejpopulárnější fantasy klasiky. Jak seriálová novinka vypadá?

Další epická fantasy má za sebou dlouhé měsíce před kamerami. Rozsáhlá sága Kolo času od Roberta Jordana se dočkala patnácti knih, které vycházely od začátku 90. let. Rozlehlý fantasy svět vzdáleně připomínal Tolkienova Pána prstenů, a tak se na konci milénia jednalo o v podstatě nezfilmovatelnou látku. Po velkolepé trilogii ze Středozemě (a hlavně seriálové Hře o trůny) jsou však pomyslná vrata pro tato rozmáchlá díla otevřena a my si o Kole času konečně můžeme říct něco víc.

Produkce Amazonu momentálně chystá seriálového Pána prstenů, jehož premiéra je plánována na podzim 2022. Čekání na něj by měla ukrátit právě 1. série Kola času, jíž se dočkáme už letos v listopadu. Natáčení probíhalo od podzimu roku 2019, a to především v Praze. Kvůli pandemii bylo samozřejmě přerušeno, momentálně se však v našem hlavním městě chystá už 2. série. Filmařům se u nás tedy zjevně zalíbilo.

A o čem vlastně Kolo času je? Hlavní hrdinka se jmenuje Moiraine a hraje ji největší herecká hvězda seriálu – Rosamund Pike známá hlavně díky thrilleru Zmizelá. Tato kouzelnice je členkou ženského řádu, který na rozdíl od mužů dokáže vládnout magií, a společně se skupinkou dalších hrdinů se musí vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu. Jeden člen výpravy je možná reinkarnací legendárního hrdiny a říká se mu Drak Znovuzrozený. Vedle této linky však hrají velkou roli i vztahy mezi postavami, jejich společenské postavení a celkově fungování bohatého světa s množstvím specifik.

Za seriálovou adaptací Kola času stojí spisovatel Rafe Judkins, který se scenáristicky podílel na Chuckovi nebo Agentech S.H.I.E.L.D. Rozjezd by měl sestávat ze šesti epizod, víc zatím známo není; pouze jsme se konečně dočkali pár úvodních fotek, při jejich vydání se tvůrci rozmluvili o tom, jak má Kolo času fungovat jako most mezi Hrou o trůny a seriálovým Pánem prstenů.

Jo a něco nám říká, že Kolo času rádo vezme vítr z plachet i prosincovému návratu Zaklínače!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný