11. dubna 2016 15:28

Fandovská teorie: Proč Vočko v Simpsonových nikdy nezastavil Bartovy telefonáty?

Diváci zasahují!

Také vám Vočko vždy přišel pro svou neschopnost odhalit jeden z mnoha Bartových falešných hovorů jako řádný nekňuba? Nejste sami! Možná, že vše má ale mnohem svéráznější a dojemnější řešení než jen Vočkovu nízkou inteligenci...

Fanoušci produkují teorie o odlišené povaze Simpsonů už pěknou řádku let – zřejmě nejdivnější smysl dávající hypotézou je ta, podle níž je celý Springfield uvězněn v časoprostorové anomálii jako ostrov ze Ztracených. Za nejnovější sadu povedených spekulací kolem Vočka je odpovědný přispěvovatel na stránku Reddit známý pod přezdívkou Senor_Schnarf.

Seňor začíná logickým předpokladem, že Vočko přece není natolik hloupý, aby se Bartem nechal nachytat opakovaně. Jistě, obyvatelé Springfieldu nejsou svou inteligencí zrovna pověstní – stačí vzpomenout na Homerovu tendenci rvát si do nosu voskovky. Nicméně, do Vočkovy mrňavé krčmy chodí ustálená sorta zákazníků a nedává moc smysl, aby Vočko neznal jejich jména.

Teorie však především argumentuje, že Vočko podle seriálu umí Bartův hlas evidentně rozeznat. V jednom z dílů, kdy Bart navštíví Vočkovu hospodu, se totiž chlapec sám obává, že ho Vočko po hlase rozezná – a má pravdu, Vočko v něm totiž ihned pozná Homerova synka! I když v telefonech hlasy neznějí identicky a Bart se snaží svůj hlas maskovat, Seňor rozhodně staví na relativně pevných základech…

Proč tedy Vočko s Bartem celou hru přesto hraje?

Podle Seňora je Vočko notně opuštěná duše – a seriál mu v tom opět podává munici. Vočko je jedna z mála postav, u níž si Simpsonovi tropí nihilistické vtipy nad zbytečností jeho existence a neschopností spáchat i sebevraždu tak, aby se mu povedla!

Teorie vyvozuje, že více než po bandě násosků Vočko touží po vlastní manželce a dětech. Netradiční hrátky s Bartem jsou však v jeho situaci zřejmě tím nejlepším možným substitutem. Podpůrným důkazem jsou občasné díly, kdy se Vočko ve vztahu k dětem chová nečekaně mile, zatímco na většinu jiných náhodných kolemjdoucích div automaticky netasí brokovnici.

Příkladem může být díl, kdy se chová mile k Líze, anebo jiná epizoda, v níž se přimkne k Maggie. Není tedy nepředpokládatelné, že by se podobně nemohl chovat k Bartovi. Nakonec, i biologičtí rodičové se občas chovají tak, aby jejich vlastní děti měly pocit, že jsou chytřejší, než doopravdy jsou…

Je tedy Vočko skutečně smutným, ale v jádru přívětivým rodinným typem, který nechává Barta schválně vyhrávat? Možná. Až se budete na COOLu zase příště dívat na Simpsonovy – k dispozici jsou vám úplně každý podvečer – zkuste schválně hledat další podpůrné argumenty!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný