15. června 2020 00:04

El Chapo na Prima COOL: Nástupce Pabla Escobara má vlastní seriál

Zapomeňte na Escobara! Nejmocnějším pašerákem drog byl El Chapo! Joaquín Guzmán, přezdívaný Prcek, šéfoval mezinárodnímu drogovému kartelu a patřil k nejbohatším lidem světa. Napínavý kriminální seriál El Chapo vznikl podle skutečných událostí. Zachycuje, jak Guzmán začínal coby řadový, nízko postavený člen mexického drogového kartelu Guadalajara a postupně se probíjel k čím dál větší moci.

Kdo je El Chapo? Prcek. 168 centimetrů vysoký zločinec a pašerák drog. Nástupce nechvalně proslulého Pabla Escobara. Šéf mezinárodního drogového kartelu. Jeden z nejmocnějších a nejbohatších mužů světa.

Napínavý kriminální seriál El Chapo vznikl podle skutečných událostí, které se odehrály v životě jednoho z nejhledanějších mužů světa. Joaquín Guzmán zvaný Prcek byl třikrát dopaden a dvakrát se mu podařilo uprchnout. Na svobodu ujížděl na motorce skoro dvoukilometrovým podzemním tunelem… Ale dlouho předtím začínal jako řadový, nízko postavený člen nebezpečného mexického drogového kartelu Guadalajara.

První řada seriálu El Chapo se odehrává v 80. letech 20. století a zachycuje období, kdy byl Joaquín „El Chapo” Guzmán (Marco de la O) třicátníkem a postupně se probíjel k čím dál větší moci.

Zajímavosti:

 • Kriminální seriál podle skutečných událostí měl premiéru v roce 2017.
 • Postupně vznikly tři série.
 • Seriál zachycuje kriminální začátky skutečného, nechvalně proslulého zločince Joaquína Guzmána, přezdívaného El Chapo. Začíná v roce 1985, kdy byl El Chapo teprve nízko postaveným členem mexického drogového kartelu Guadalajara. Zachycuje jeho vzestup k moci, období, kdy se stal šéfem mezinárodního kartelu Sinaloa, a nakonec i jeho pád.
 • Marco de la O, který hraje hlavní roli, musel kvůli natáčení přibrat skoro 10 kilogramů váhy.
 • Herec Marco de la O se během natáčení seriálu obával dvou věcí: aby El Chapo nepůsobil v příběhu jako hrdina a aby se zločinec nechtěl pomstít hercově rodině.
 • Skutečný El Chapo v roce 2016 vyhrožoval, že se bude kvůli vzniku seriálu soudit.
 • První série zachycuje období, kdy bylo El Chapovi mezi 30 až 38 lety. Filmaři se museli vyrovnat s problémem, že z této doby jeho života neexistují žádné audiovizuální záznamy. Herec Marco de la O si musel poradit sám a improvizovat.
 • Seriál se natáčel v Kolumbii.
 • V seriálu se objevují skutečné postavy z latinskoamerické drogové scény minulých let, jako je například mexický drogový baron Amado Carrillo Fuentes nebo nechvalně proslulý Pablo Escobar v jedné z vedlejších rolí.
 • Zároveň se v seriálu objevují postavy inspirované skutečnými lidmi z latinskoamerické drogové scény minulých let, například: Conrado Higuera Sol „Don Sol”, inspirovaný osobností byznysmana Genara Garcíi Luny, nebo Arturo Bernal Leyda, inspirovaný zločincem Arturem Beltránem Leyvou.
 • El Chapo znamená španělsky Prcek. Joaquín Guzmán dostal tuto přezdívku kvůli tomu, že je vysoký jenom 168 centimetrů.
 • El Chapo byl považován za nejmocnějšího pašeráka drog na světě. Dohlížel na produkci a pašování kokainu, metamfetaminu, marihuany a heroinu do Spojených států amerických a Evropy. Podařilo se mu propašovat největší množství drog v kriminálních dějinách i díky tomu, že jako první začal používat rozsáhlou síť podzemních tunelů na hranici Mexika a USA.
 • Americký úřad pro potírání drog DEA odhaduje, že El Chapo měl stejnou moc a majetek jako jeho legendární předchůdce Pablo Escobar.
 • Mezi lety 2009 až 2013 americký magazín Forbes zařadil El Chapa na seznam nejmocnějších lidí světa.
 • El Chapo byl poprvé dopaden už v roce 1993, ale v roce 2001 se mu podařilo uniknout z vězení s maximální ostrahou díky tomu, že podplatil stráže.
 • V roce 2014 byl El Chapo zatčen v Mexiku a o několik měsíců později uprchnul tunelem vykopaným pod vězeňskou celou ještě předtím, než soud stačil vynést rozsudek. Tunel byl dlouhý takřka dva kilometry a El Chapo unikl na motocyklu jedoucím po kolejnici.
 • V roce 2016 mexické úřady El Chapa znovu dopadly. Zatčení se účastnila americká námořní pěchota a neobešlo bez přestřelky. Ještě v témž roce byl vydán do Spojených států amerických.
 • Herec Sean Penn napsal článek pro americký magazín Rolling Stone, ve kterém popisuje, jak se společně s mexickou herečkou Kate Del Castillo setkal s El Chapem na konci roku 2015, několik měsíců před jeho zatčením, aby s ním tajně udělal rozhovor. Údajně to byl právě Penn, kdo nevědomky zavedl úřady na stopu hledaného zločince.
 • V roce 2019 byl El Chapo odsouzen k doživotnímu trestu v přísně střežené věznici ADX Florence v americkém Coloradu.
 • El Chapo se objevuje také v kriminálním seriálu Narcos: Mexiko.

Postavy:

Joaquín „El Chapo” Guzmán (Marco de la O) Nízko postavený člen mexického kartelu stoupá strmě vzhůru ve zločinecké hierarchii.

Marco de la O Mexický herec si zahrál v seriálu El Chapo a ve filmu Rambo: Poslední krev.

Conrado Higuera Sol „Don Sol” (Humberto Busto) Obchodník úzce spolupracující s mexickou vládou.

Humberto Busto Mexický herec, režisér a scenárista se narodil 23. června 1978 v Mexico City. Zahrál si v seriálech El Chapo, Diablero nebo ve filmech Smyčka a Amores perros – Láska je kurva.

Amado Carrillo Fuentes (Rodrigo Abed) Mexický drogový baron.

Rodrigo Abed Mexický herec se narodil 6. září 1972 v Mexico City. Zahrál si v seriálech El Chapo, Hranice únosnosti, Hříšná láska nebo Skrytá vášeň. Vystudoval herectví.

Arturo Bernal Leyda (Antonio de la Vega) Člen mexického drogového kartelu.

Antonio de la Vega Zahrál si v seriálech El Chapo, Hrdinové od Alama, Labyrinty vášně nebo Skrytá vášeň.

El Chapo začíná na Prima COOL v neděli 21. června.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný