6. července 2020 00:01

Do pryč z tadyma na Prima COOL: Čtyřdílný cestovatelský dokument vás vezme do Chile, Argentiny a Bolívie

Vydejte se s Prima COOL od pondělí 6. července na velký motovýlet!

Do pryč z tadyma je čtyřdílný cestovatelský dokument s netradiční formou, kde jeho tvůrci, a zároveň účastníci, vyrážejí na 100denní moto expedici Jižní Amerikou. Bez zkušeností, ale zato s velkou vášní překonávají všechny nástrahy, které se často posouvají mimo realitu, a my tak můžeme být svědky nejen jejich putováním chilskou Patagonií, argentinskou pampou a bolivijskou džunglí, ale i cesty do jejich fantazie.

Dokument se vydává po stopách tří krajánků – Martina, Pavla a Michala. Trasu mají naplánovanou z Chile na jih a pak přes Argentinu a Bolívii k jezeru Titicaca. Nejdřív se ale musí popasovat s Chilskou byrokracií – takhle na úvod dost velkou výzvou. Problematické se ukážou i samotné motorky, mimochodem čínské výroby. Cestu našim motorkářům komplikují i velké lesní požáry, všudypřítomné kontroly a něco, co by v jižní Americe čekal jen málokdo – zácpy. To vše jim však vynahradí krása jihoamerických hor, sopek, jezer a lesů.

Synopse epizod:

Epizoda první: ¡Vítejte v Chile!

Pavlík, Mejzloš, Myšák: Kdo jsou? Kam letí? Proč? A mají na hlavě klobouk? To vše se dozvíte už v prvním díle! Ale počkat, je toho víc: Jak se kupují čínské motorky v Chile? Lze na nich vůbec cestovat? Potom přijdou lesní požáry, a to je ta chvíle, kdy se dá vše do pohybu. A aby toho nebylo málo, první neshody v týmu na sebe dlouho nenechají čekat.

Epizoda druhá: ¡Sbohem, Patagonie!

Patagonie – jedno z nejkrásnějších míst naší planety. Tři mladíci vyráží na cestu chilskou Patagonií. Plánují projet jižní cestu známou pod jménem Carretera Austral. Stačí pouhá maličkost, aby se obyčejný výlet v okamžiku proměnil ve smrtící past. S pomocí špičkové počítačové technologie teď zjistíme, co přesně se stalo.

Epizoda třetí: ¡Prokletí čupakabry!

Po hrozivém střetu s krvelačnou čupakabrou nesou naši Čecháčci neblahé následky. Jako jediná možnost se jeví útěk do Bolívie – jenže vyprahlá pampa se nenechá jen tak snadno ošidit. Když úmorné horko konečně vystřídá vysokohorský vánek, objeví se nová lapálie – bolivijský dopravní systém.

Epizoda čtvrtá: ¡Lama drama!

Už vás nudí jednotvárnost? Co takhle zkusit odvážnou kombinaci, která vás překvapí? Titicaca, La Paz, největší solná plán světa, hřbitov vlaků a poušť Atacama. A navíc lama – ještě více drama, které umocní vaši pohodu. Protože jedině lama může zlepšit vaši náladu.

Do pryč z tadyma má na Prima COOL premiéru v pondělí 6. července ve 20.15.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný