3. května 2018 15:12

Děsivé květnové pátky na Prima COOL: Spletenec vs. Krvavá dimenze

Tentokrát se zastaví i Sheppard z Hvězdné brány.

Květnové páteční horory přinesou něco pro každého milovníka strachu – vedle typických béčkových rozkoší dorazí i jeden umělecky natočený horor a na své si přijdou také fanoušci Hvězdné brány: Atlantidy.

Spletenec

Na COOLu poběží: v pátek 4. května ve 22.05

Genetické inženýrství dalo lidstvu již mnoho kvalitních filmových hororů – ale jenom málo z nich dosahovalo úrovně Spletence. Ten jako nejlepší květnový páteční horor představí příběh nově vytvořené formy života, z níž po úvodní „zvířecí“ fázi vyroste po čertech erotická krasavice. Pořád má odlišné nohy a disponuje ocáskem… Spletenci se však daří naservírovat zápletku o svůdné mutantce jako z péčka skrz naskrz uměleckým způsobem. Pomalá kamera a dusná atmosféra, z níž nevíte, jestli byste se spíše měli děsit nebo naopak vzrušit, vytvářejí jeden z nejoriginálnějších hororů posledního desetiletí.

Krokodýl zabiják

Na COOLu poběží: v pátek 11. května ve 22.10

Naopak zcela béčkového druhu je zápletka Krokodýla zabijáka – a je to dobře! Klasická bejkárna o vražedném krokodýlovi, který uteče z krokodýlí farmy a rozhodne se seznámit lidské osadníky blízkého okolí se svými tesáky, disponuje už od pohledu těmi nejlepšími kvalitami typického grindhousu. Tedy především hektolitry krve, správně nasvalenými mužskými hrdiny a optimálně vyboulenými ženskými hrdinkami. Optimální konstelaci příjemných klišé ilustruje skutečnost, že dynamit vybuchne již v první scéně filmu…

Krvavá dimenze

Na COOLu poběží: v pátek 18. května ve 22.30

Pro všechny fanoušky Hvězdné brány: Atlantidy alias Stargate Atlantis je tu o týdne později Krvavá dimenze, která skoro působí dojmem ztracené epizody příhod týmu SG-1… Anebo i týmu z Atlantidy. Ve story o otevření portálu do alternativní reality (samozřejmě plné všežravých monster) totiž hraje první housle Joe Flanigan alias plukovník Sheppard právě z SGA! Aby toho nebylo málo, druhou roli si tu zahraje John Rhys-Davies, slavný nejen jako Gimli z Pána prstenů, ale i jako profesor z Cesty do neznáma. Znalci televizní sci-fi si tak v Krvavé dimenzi přijdou na jeden nepřiznaný crossover!

Vražedné jezero

Na COOLu poběží: v pátek 25. května ve 22.15

Venku se již otepluje, a to je ideální čas k tomu vyděsit se Vražedným jezerem! Podobně jako u Krokodýla zabijáka je i zdejší zápletka tak béčková, že by to překvapilo i Quentina Tarantina – množina lidožravých žraloků si tu totiž najde cestu do vnitrozemského (!) sladkovodního (!!) jezera a ve stylu Vetřelců začne konzumovat vše živé. Co čert navíc nechtěl, v blízkém městečku zrovna probíhá každoroční festival – spoře oděných krasavic toužících po noční koupačce proto nebude zrovna málo!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný