3. dubna 2018 14:19

Děsivé dubnové pátky na Prima COOL: Frankenstein vs. Poltergeist

Jarní pátky se ponesou v duchu duchařiny!

Tradiční páteční horory se v dubnu ponesou především na nadpřirozené notě. Na úvod měsíce se sice střetneme se zabijáckým Grizzlym, hned týden na to vás však Viktor Frankenstein přesvědčí, že mezi vědou a magií je občas tenká hranice. V druhé polovině měsíce si pak dáme rovnou dva díly hororové klasiky Poltergeist!

Grizzly: Pomsta šelmy

Na COOLu poběží: v pátek 6. dubna ve 22.45

Když zrovna složíte maturitu, to poslední, co asi chcete, je umřít – právě takováto zkouška dospělosti však čeká čtveřici hrdinů Grizzlyho již tento pátek po desáté večer! Naši čtyři teenageři si v rámci oslavování zajedou hluboko do lesů, ignorují zákazy vstupu… a ocitnou se tak tváří v tvář (potažmo tváří v čelisti) nebezpečnému medvědovi! A jelikož jde o snímek z produkce Syfy, vemte na to jed, že se u toho vážně nebude šetřit mazlavě rudou tekutinou!

Viktor Frankenstein

Na COOLu poběží: v pátek 13. dubna ve 20.15

Jen tři roky starý biják s Jamesem "Profesor X" McAvoyem a Danielem "Harrym Potterem" Radcliffem vám naservírujeme týden nato. Jak napovídá název, Viktor Frankenstein recituje modernizovaný příběh prapůvodního knižního Frankensteina z počátku 19. století – dnes považovaného za první sci-fi román moderního ražení vůbec! McAvoy si zde střihne roli titulního vědátora Viktora Frankensteina, který se spolu se svým kolegou Radcliffem rozhodne vytvořit umělý život. Jak však ví každý pamětník klasiky, revoluční experiment se promptně vymkne kontrole...

Poltergeist 2

Na COOLu poběží: v pátek 20. dubna ve 22.25

Ze světa vědy se další pátek nato konečně přesuneme vstříc duchařinám! Druhý filmový Poltergest z roku 1986 platí za jednu z klasik hororového žánru – navazuje na slavnější první díl a stejně jako on řeší dotěrné duchy snažící se ublížit malé Carol. Rozhodně však nejde o žádné béčko – snímek byl ostatně nominován na Oscara za trikovou stránku a zdejší Carolina hláška o tom, že se démoni vrátili (navazující na to, že „jsou tady“), je stále zdrojem popkulturních vtípků a dost možná ji znáte i z Akt X, Teorie velkého třesku nebo Griffinových…

Poltergeist 3

Na COOLu poběží: v pátek 27. dubna ve 22.15

Děsy a běsy pak budou zakončeny týden nato třetím dílem Poltergeista! I když byl tenhle díl již trochu slabšího odvaru, ve srovnání s řadou dnešních duchařin přesto dost ruluje. Heather O’Rourke z původní trilogie navíc zemřela pár měsíců před premiérou – film je tak odkázán její památce a pro pamětníka prvních dvou Poltergeistů zkrátka jde o sentimentální nutnost.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný