1. února 2016 17:00

Další předpověď ze Simpsonových: Uhodli, kdo půjde proti sedmým Star Wars!

Kde Matt Groening schovává svou křišťálovou kouli?

Za víc než čtvrtstoletí a stovky vydaných dílů se Simpsonům podařilo mnohokrát předpovědět budoucí dění, ať už šlo o vtípky vůči politikům, změny světového řadu nebo budoucí filmy. Avšak s tím, jak ubíhají dny našich životů, úspěšné predikce neustávají. Naopak! Nejnověji se Simpsonům povedlo s mnohaletým předstihem uhádnout, jaké filmy poběží v kinech v roce 2015.

Podobnosti mezi animákem a realitou si jako první všiml uživatel Imguru známý pod přezdívkou getsomestarbs v 1. díle 22. řady SuperHomer, která byla v USA poprvé vysílána na 27. září 2009 (u nás pak 2. září 2010). Rychle se s ní pochlubil a internetu brzy nezbylo, než se Simpsonovým znovu poklonit.

Jenom pro připomenutí, SuperHomer pojednává o fiktivním komiksovém hrdinovi Everymanovi, kterého ve volném čase vytvořil Komiksák. Práva na populární výtvor rychle skoupí filmová studia a jmou se natočit celovečerní verzi – přičemž v hlavní roli samozřejmě nemůže skončit nikdo jiný než Homer.

Satira na natáčení komiksových filmů pak nakonec fatálně ztroskotá, když Homer nejprve ztratí hodně váhy, jen aby ji pak hromadu zase nabral. Právě během scén z filmových studií dojde i na krátký záběr na dvojici chystaných snímků fiktivní společnosti Ginormous Pictures:

Zatímco nalevo je vidět film jménem Star Wars: The Apology (neboli Omluva), napravo se skví animák Alvin a Chipmunkové s podtitulem Gettin' Rabies! čili Chytili jsme vzteklinu!

V čem je ona předpověď? Během jediného týdne proběhla v prosinci 2015 v USA premiéra jak Star Wars: Síla se probouzí (o den dřív byla premiéra i u nás), tak i animák Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (ten u nás bude mít premiéru až na konci ledna).

Ačkoliv ve druhém jmenovaném filmu bohužel nefiguruje žádná vzteklina, nelze nevypíchnout, že je Síla se probouzí jakási velká omluva části fanoušků za prequelové díly. I v tomto se tedy předpověď strefila překvapivě přesně...

Nezbývá než tedy očekávat, jestli se za pár týdnů do kin nevydá i Everyman!

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný