2. května 2018 15:46

Cooltovní květnové čtvrtky na Prima COOL: Brutální Nikita vs. Nespoutaný Django

S oteplením přichází i žhavější akce.

I tento měsíc vás každý čtvrtek večer čeká pořádná nálož akce. Krom béček příjemného ražení dorazí i kultovní Brutální Nikita od Luca Bessona (Pátý element) nebo sám Nespoutaný Django od Quentina Tarantina.

Diamantoví psi

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 3. května ve 22.20

Na úvod května si dáme "jonesovku" o hledání ztraceného buddhistického pokladu – tomu se vydá dýchat na záda Dolph Lundgren jako bývalý americký voják a toho času dobrodruh na volné noze. Krom své mocné čelisti před kamerou předvedl Dolfi i schopnosti za kamerou – na filmu se totiž zčásti podepsal jako režisér. Tradiční cestou za nalezením bohatství však květen teprve začíná!

Létající zabiják

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 10. května ve 22.20

Týden nato vás jako Létající zabiják zavalí (akcí) klasik jménem Steven Seagal. Ztvární zde svou typickou postavu – tajného agenta s naštvaným výrazem v obličeji! Důvod jeho nynější záplavy pozitivních emocí je prozaický a najdeme tu typickou zradu agenta jeho vlastní vlády i misi snažící se o získání ukradeného neviditelného superbombardéru. Prostě typický den v životě našeho oblíbeného černého pásu.

Brutální Nikita

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 17. května ve 22.20

V polovině měsíce vzpomeneme na klasiku Luca Bessona jménem Brutální Nikita. Možná si pamatujete, že tenhle náležitě prokrvený trhák platil v 90. letech za skoro stejně populární věc jako Leon nebo Pulp Fiction. Anne Parillaud se tu náležitě vžila do role drogově závislé uličnice, které vláda dala (ne)férovou nabídku – jít sedět na doživotí, nebo začít pracovat jako tajná agentka pro vládu. Dokonale vycvičená Nikita byla základním kamenem všech dalších populární filmových drsňaček počínaje Black Widow z Marvelovek a konče Bessonovou další frajerkou Lucy.

Krvavá pomsta

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 24. května ve 22.25

O týden později se vám jako vražedný cyklista (znovu) představí severský superman Dolph Lundgren. V Krvavé pomstě se vžije do role závodníka, který přišel o svého nejlepšího přítele rukou místního oligarchy. Jak už ve filmech Dolfiho bývá zvykem, náš borec se rozhodne nikoliv hnát celou věc k soudu či uspořádat masivní mediální kampaň… nýbrž vzít do rukou jak brokovnici, tak i spravedlnost.

Nespoutaný Django

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 31. května ve 22.25

Na samotný závěr měsíce si pak dáme opravdovou lahůdku – šest let starého Nespoutaného Djanga od Quentina Tarantina! Biják o uprchlém otrokovi v éře před americkou občanskou válkou, který se spojí s lovcem lidí s tváří Christophera Waltze, si krom nadšených ohlasů za akci i napětí vysloužil také několik Oscarů – včetně toho za nejlepší scénář! A navíc se proměnil ve věčné meme díky nezapomenutelnému hereckému výkonu Leonarda DiCapria!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný