1. června 2019 18:24

Cooltovní červnové čtvrtky na Prima COOL: Predátoři vs. Chuck Norris

Od Arnolda po nacistické padouchy!

Červnové teploty stoupají a to je ideální podhoubí k tomu, aby nás navštívili první dva Predátoři. Krom nich se můžeme těšit i na dvojici fajn béček s Chuckem a Stevenem Seagalem!

Bestie

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 6. června ve 22.25

Na úvod měsíce nás zkope do kuličky Steven Seagal jako bývalý agent CIA Jake Hopper, který se musí vydat do Thajska najít svou unesenou dceru. Zní to "tak trochu" jako zápletka 96 hodin, ale Bestie pochází už z roku 2003, takže tentokrát biják rozhodně nelze obviňovat z plagiátorství. Ba naopak, tohle je béčko ze starých časů! Natáčelo se přímo v Bangkoku ještě v éře před nadvládou digitálních triků, a je zde tak znát závan poctivé nostalgie po éře osmdesátkových filmů. Soudobé diváky krom Segala potěší i Byron Mann alias zlý admirál Nguyễn z The Expanse nebo Takeshi Kovacs z první scény Altered Carbon.

Predátor

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 13. června ve 22.25

Hlavní chod měsíce dorazí o týden později a jedná se o kultovního Predátora s Arnoldem Schwarzeneggerem! Jeho zápletku jistě znáte – parta drsňáků, která jako by utekla z Arnieho Komanda, narazí v jihoamerické džungli na mimozemského lovce a rozhodne se mu ukázat, kdo je tady doma. Většinu to bude stát život... finální pěstní souboj Arnieho s Predátorem ale leccos napraví! Predátor se za uplynulé tři dekády stal etalonem toho, jak natočit akční sci-fi. Inspiroval vlastní sérii, parádní sérii videoher i celou řadu napodobitelů. Originál je však samozřejmě jenom jeden!

Predátor 2

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 20. června ve 22.25

Tak trochu v závětří za jedničkou je díl druhý, který se přesadil do futuristického Los Angeles roku 1997. Tentokrát bude jinému Predátorovi čelit detektiv Mike Harrigan (Danny Glover ze Smrtonosné zbraně) a je docela chyba srovnávat tenhle film s jedničkou. Jde totiž o jiný žánr! Zatímco první Predátor je takové "sci-fi Komando", druhý díl je spíš "sci-fi Smrtonosná zbraň". Funguje to jinak, ale nikoliv o moc hůř. Naopak platí, že dvojka výrazně rozšířila mytologii kolem mimozemských lovců a poprvé naznačila, že si občas na mušku berou i Vetřelce...

Krvavé diamanty

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 27. června ve 22.25

Finále měsíce pak na svá ramena vezme Chuck Norris. Ten se v Krvavých diamantech představí jako soukromé očko, které se zabývá únosem brusiče diamantů z druhé světové války. Stopa samozřejmě povede k uprchlým náckům, u nichž se jako brusič bude muset předvést Chuck sám. 88 minut trvající biják utíká jedna báseň, ačkoliv z něj televizní estetika sem tam odkapává až příliš hustě. Pokud vás však zajímá, jak by to vypadalo, kdyby šel Walker, Texas Ranger do důchodu, ale chtěl si to ještě jednou rozdat s partou nácků, nemůžete s Krvavými diamanty prohloupit.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný