3. července 2019 12:41

Cooltovní červencové čtvrtky na Prima COOL: Jedinečný Jet Li vs. létající Robert Downey Jr.

Horké letní dny si svlažíme chicagskou gangsterkou nebo retro peckou z Vietnamu.

Čím se můžete na COOLu zchladit, až vám o prázdninách bude vedro?

Sejměte Cartera!

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 4. července ve 22.50

Horký měsíc začneme horkou hlavou Sylvestera Stallona. Ten přijede jako drsňák John Carter do studeného Seattlu na pohřeb svého bratra – protože však od cooltovního movie nelze očekávat devadesát minut existenciální rodinné deprese na funusu, Carter záhy zjišťuje, že za bratrovu smrt může vražda. A protože si sám vydělává jako mafiánský pořízek v Las Vegas, rozhodne se vyšetřit, zdali má krev jeho vrahů také rudou barvu! Stalloneho sympatické béčko z roku 2000 se může pyšnit i krasavci a krasavicemi své doby včetně Rhony Mitry (která vlastně byla Larou Croft, než to bylo cool) nebo Mickeyho Rourkea.

Jedinečný

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 11. července ve 22.50

Poněkud nostalgický bude i biják o týden později. Tentokrát přichází z roku 2001 a jde o jeden z filmů reagujících na tehdejší slávu Matrixu. Jedinečný se rovněž snaží přinést komplikovanou zápletku, tentokrát o tom, jak zabíjení svých já z paralelních realit ve vítězi zvyšuje energii. Jet Li se zde představí ve dvojroli jako vrahoun paralelních bráchů, i jako poslední klaďas, který může záporákovi zabránit v cestě k božskému statusu. Výsledek byl mírně rozporuplný – Jedinečný nemá zrovna oscarový scénář, akce je tu ale skutečně jedinečná. A bonusem je navíc jedna z prvních větších rolí Jasona Stathama!

Profesionál

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 18. července ve 22.50

O rodině bude i další červencový biják. Tentokrát bude tu svou mstít Tom Sizemore jako Ray Nettles, jehož rodinka to zabalila při pumovém útoku šíleného ultrateroristy Swanna (Dennis Hopper). V duchu rčení "oko za oko" si Nettles najde Swannovu přítelkyni a zatkne ji – s cílem využít ji proti nebezpečnému maniakovi. A během toho všeho navíc Nettlesovi sekunduje jako parťák Steven Seagal, který tu rozhodně bude potřeba. Swann totiž plánuje něco velkého a rád by srovnal se zemí celé Chicago!

Air America

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 25. července ve 22.50

Měsíc pak zakončíme jedním z nejzvláštnějších akčních filmů 90. let. Air America ukazuje, kterak Mel Gibson a mladý Robert Downey Jr. převážejí během vietnamské války na palubě svého letadla... ledacos. Jako společnost Air America totiž pracují přímo pro CIA, navíc uprostřed notně kontroverzního konfliktu. Ve výsledku nechybí akce, ale zároveň je film značně protiválečný – a nečekaně satiricky vtipný. Což je kombinace, kterou by jeden od bijáku Mela Gibsona příliš nečekal!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný