17. července 2019 22:36

4 důvody, proč byste měli koukat na nový sitcom Cool Kids

Poznejte svou budoucnost! Cool Kids míří na COOL a předvedou vám, jak to "zhruba" chodí v domově důchodců.

Již v pondělí ve 20.15 má na Prima COOL premiéru nový sitcom jménem Cool Kids. Pokud od něj však – akurátně dle názvu – čekáte příběh party teenagerů, se zlou se potážete. Cool Kids se totiž odehrávají v domově důchodců a jsou o partě svérázných seniorů. Ano, zní to jako zvláštní premisa, právě proto je však hodná pozornosti!

04) Tak trochu jiní “teenageři”

Hlavní premisou Cool Kids je, navzdory jejich názvu, kombinace klasických příběhů teenagerské komedie s hrdiny, kteří už mají na kontě pořádný počet letokruhů. Trio hlavních důchodců se musí ve svém domově srovnat s příchodem nové "kolegyně", která jim... příliš nesedla. Skoro by se dalo říct, že zápletka začíná podobně jako Teorie velkého třesku. Jen s tím rozdílem, že se všem postavám dvojnásobně až trojnásobně navýšil věk!

Za vznikem Cool Kids stojí herec, scenárista, režisér a muzikant Charlie Day, kterého můžete znát jako Charlieho z podobně atypického sitcomu It's Always Sunny in Philadelphia anebo jako vědátora Newta Geiszlera ze scifárny Pacific Rim. Lze tedy rozhodně říct, že autoři Cool Kids dobře vědí, že točí netradiční věc – ale právě o to jim samozřejmě jde!

03) Netradiční mix v tradičním světě

Na první i druhý pohled je idea natočit sitcom z domova důchodců prazvláštní. Ale zamyslete se – v dnešním světě vzniklo hodně sitcomů, které si jsou naopak podobné jako vejce vejci. Občas filmaři našli způsob, jak ideu okořenit. Přesto můžeme třeba mezi Přáteli a Jak jsem potkal vaši matku najít dost očividnou podobnost.

Když naopak vzpomeneme na netradiční sitcomy, právě z jejich řad se čas od času rekrutují ty nejsympatičtější projekty. Tak třeba taková Teorie velkého třesku – kdo by před 13 lety čekal, že seroš o dvou mimoních a jedné blondýně bude nejúspěšnějším sitcomem našeho věku? Nejspíš ani jeho vlastní tvůrci! Neříkáme, že Cool Kids potkala podobná budoucnost. Měli k ní však jako příjemná blbůstka rozhodně našlápnuto.

02) Stáří vpřed

S tím souvisí i nová paleta zápletek, které vyplývají z věku hlavních hrdinů Cool Kids. Všudypřítomná ironie, která pramení z podzimu života, je pouze jednou stránkou toho, proč je podobný žánrový mix překvapivě zajímavý. Krom toho lze rovněž říct, že staříci a stařenky mají hodně co vyprávět... a že je jim všechno už tak trochu jedno.

Kdy jindy se ostatně člověk může vydat vstříc riziku a ledajakým pokoutným látkám, než v důchodu? Zdraví si jimi už nezkazíte! A navíc samozřejmě platí, že smích prodlužuje věk!

01) Všichni tam skončíme

Čas letí jako bláznivý a průměrná populace světa stárne. Jak se zvyšuje věk dožití, přibývá i seniorů. Pokud to v mládí nepřeženete s Kofolou anebo vás nepřejede parní válec, v Cool Kids budete sledovat svou vlastní budoucnost. A jak všichni asi víme, fikce má značný vliv na to, jak prožíváme realitu. Koukat na vtipné důchodce je tak vlastně... investice do vlastního stáří. A možná výhodnější, než kolik vám vydělá penzijko!

Jasně, Cool Kids určitě nejsou prvním dílkem v historii televize a filmu, které se zaměřilo na důchodce. Většina jiných děl ale stáří zobrazuje jako depresivní záležitost spojenou přinejlepším s rezignací na zábavu. Není ani příliš z čeho vybírat – velmi často jsou senioři ve filmech a seriálech jednoduše ignorováni. Cool Kids ale hlasitě naznačují, proč je možná načase to změnit!

Cool Kids mají na COOLu premiéru už v pondělí ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný