11. dubna 2016 15:25

Co říkají fanoušci na 27. řadu Simpsonových?

Jsou pořád super, nebo by měli pořádně zabrat?

Už jen necelý měsíc zbývá v Americe do završení vysílání 27. řady Simpsonových! Nová sezona, která lákala diváky především na médii propíraný “rozchod Marge a Homera”, je tak ve své druhé polovině. A ohlasy fanoušků na ni jsou prozatím notně rozporuplné.

Nejkratší rozchod historie

Nelze přehlédnout, že nejvíce kritických ohlasů píchlo právě do kratičkého rozchodu Homera a Marge, jehož svědky ostatně mohli být (při české premiéře 1. dubna) i diváci Prima COOL.

Problémy nastaly dokonce ještě před premiérou – část fanoušků totiž v reakci na oznámení plánovaného rozchodu Homera a Marge stejně jako na chystaný odchod Harryho Shreadera nebo domněnky o Bartově smrti hrozila bojkotem a vyzývala ke zrušení Simpsonů.

Promarněná šance s rozchodem pak po skutečné premiéře řady kritiků a hlasy mluvící o vyčpělosti jednom podtrhly. Nicméně zhruba o 10 % více fanoušků nyní seriál hodnotí na recenzním webu Rotten Tomatoes lépe než loni. Více proto objektivněji poví čísla!

Právě pohled na hodnocení fanoušků nikterak fatálně nevyznívá – alespoň zpočátku. Především server Graph TV, který sumíruje hodnocení na webu IMDb, staví 27. řadu s průměrným hodnocením 7,1 na úroveň řady 26. se stejným ratingem. 25. řada přitom utržila 7,5 bodů.

Dosavadním dílům se navíc vyhnuly vyložené kvalitativní propadáky na způsob Líza a Lady Gaga z 23. řady. Dokonce díl Bartovo dětství zaznamenal nejlepší hodnocení diváků až od 12. řady (!) a jejího dílu Trilogie omylů. Navzdory stejnému průměrnému hodnocení jako u minulé řady je tak nová sezona o něco vyrovnanější a bez extrémních propadáků.

Jak to se Simpsonovými máte vy? Dejte v diskuzi vědět, jestli u nich poctivě sedíte každé odpoledne a jak se těšíte na další díly 27. série!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný