1. července 2017 16:55
Adam Vala

Co můžeme očekávat od osmé řady Hry o trůny po posledním dílu? Osudy těchto postav jsou v ohrožení!

Škoda jen, že budeme na osmou sérii čekat tak dlouho...

edmá série Hry o trůny je zdárně u konce a fanouškům teď už nezbývá nic jiného, než smutně vyhlížet sérii poslední. Budeme na ni čekat dlouho, do té doby ale můžeme alespoň diskutovat o tom, co nás čeká a předpovídat, kdo přežije až do konce. Jen pro upozornění samozřejmě zdůrazňujeme, že následují zásadní spoilery a ve čtení byste neměli pokračovat, pokud jste ještě sedmou sezónu nedokoukali.

JON A DAENERYS

V závěru posledního dílu jsme viděli to, na co fanoušci čekali celou dobu. Jon a Daenerys jsou konečně spolu a jsou odhodlaní pustit se do války s Bílými chodci. Čeká je však hned na úvod osmé série jedno velké překvapení. Jon Snow je ve skutečnosti Aegon Targaryen a reakce Daenerys bude klíčová. Pokud zůstane v klidu, Jon (anebo mu opravdu máme říkat Aegon?) zůstane jejím druhem, i když si nemyslíme, že by měl ambice vládnout. Pokud Daenerys v klidu nezůstane, může se také pokusit Jona zabít, protože už mnohokrát dala najevo, že vládnout chce rozhodně sama! Poměrně pravděpodobné ale je, že Jon/Aegon osedlá druhého zbývajícího draka!

CERSEI A JAMIE

Další dvojicí jsou sourozenci Lannisterovi – Jamie a Cersei. Jejich vztah není ani náhodou tak idylický, jako vztah Daenerys a Jona, i díky tomu by však mohlo dojít na celou řadu zajímavých situací. Co se týče Jamieho, fanoušci očekávají, že v něm zvítězí pokroucené dobro a sám se postará o likvidaci své sestry. Cersei naproti tomu uvěří Euronovi, který odplul pro Zlaté společenstvo a tady nastává prostor pro spekulace. Vůdce Zlatého společenstva, který pravděpodobně bude Daario Naharis, může buďto zneužít Euronova transportu, nechat se převézt přes moře a pak zradit Cersei, anebo naopak zradit Daenerys, čímž by se vyplnila i věštba o třech zradách!

DRACI

Co se týče živých draků, počítá se s tím, že druhého osedlá Jon (anebo Bran pomocí své schopnosti měniče), problém tady ale vyvstává s Viserionem. Ten se po incidentu za Zdí stal nemrtvým drakem Nočního krále, a jak jste mohli sledovat v úplném závěru, jeho modrý plamen ničí všechno a všechny. Ultimátní souboj draků je takřka jistotou, živí mohou žít v naději, že v přesile dva na jednoho mají stále šanci.

ROD STARKŮ

Bez Robba a Rickona už sice děti Catelyna a Nedda nejsou kompletní, i přes to ale zůstávají silní a jednotní, což dokázala zejména Arya se Sansou v sedmém díle. Bran je s nimi na jedné lodi, ačkoliv mu nikdo nerozumí. Dohromady – samozřejmě i s nevlastním bratrem Jonem – tvoří údernou čtveřici, před kterou by se měli mít na pozoru všichni rozumní lidé i nemrtví. Bran sehraje důležitou roli v rozkrývání taktiky a napadání nemrtvých pomocí svých zvláštních schopností. Arya si může coby assassin vyšlápnout na kohokoliv a Sanse zůstanou v rukou otěže Severu, když bude Jon zabraný do války. Je také možné, že Sansa zůstane vládnout Severu, až válka skončí. Eventualit je hodně a právě kolem Sansy se točí nejvíc otazníků. Fanoušci ji mají za nejohroženější ze všech Starků, tak snad přežije až do konce!

TYRION

Poslední postavou, která nás extrémně zajímá, je Tyrion Lannister. Vychytralý politik, který se s vidinou ukončení všech válek postavil na stranu Daenerys, zamotal hlavu všem divákům při milostné scéně. Pohled na Daenerys a Jona doslova bolel, můžeme si ho ale vysvětlovat několika způsoby. Vadí Tyrionovi, že se Jon míchá politicky do rozhodování Daenerys? Anebo se snad sám do královny draků zamiloval? V divokých úvahách do všeho ještě může vstoupit Arya, která bude na Daenerys žárlit (Jon je jejím nejmilovanějším sourozencem) a kdo ví, může dojít třeba i na dýky ve tmách! Na každý pád je Tyrion stále v sedle, rozumí, co se kolem něj děje a co je vůbec hlavní – nebyli jsme svědky toho, čím přesvědčil Cersei, aby nakonec s Daenerys spolupracovala! Tady nás čekají ta nejlepší odhalení!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný