12. května 2016 12:18

Clarksonovi se posmívají! Fanouškům se nezdá název jeho nové show, on však má vysvětlení...

Za vším hledej zkratku.

Děvet měsíců trvalo partě kolem Jeremyho Clarksona, aby vymyslela název své napjatě očekávané motoristické show. A výsledkem je titul The Grand Tour neboli Velká jízda.

Na sociálních sítích se okamžitě rozpoutala bouře a nutno říct, že komentáře nebyly moc pozitivní. "Nudnější název si vybrat nemohli. My chceme Gear Knobs," zní jeden z populárních komentářů odkazující k původně uvažovanému názvu, který však nakonec padnul. Příliš se totiž podobal sousloví Top Gear, jež si přísně stráží televize BBC.

"Název dost hrozný, ale věřím, že pořad naplní své poslání, tedy že to bude pořádná jízda," podotknul další z fanoušků. Dostalo se i na vtípky, které srovnávají Clarksona, Hammonda a Maye s partou unavených rockových dinosaurů na turné.

Sám Clarkson však vysvětlil, že název je odvozený z putovního formátu pořadu, kdy v každém díle zavítají do jiné země, kde postaví svůj obří stan sloužící jako televizní studio. Navíc se jim líbilo, že se dá Grand Tour zkrátit jako GT, což je taky označení druhu luxusních sportovních bouráků, s nimiž se v pořadu budeme jistě pravidelně setkávat.

Samotný název Grand Tour je odvozen od tzv. kavalírských cest – což byl zvyk převážně mladých britských šlechticů, kteří se v 17. až 19. století vydávali na vzdělávací cesty po evropských městech.

Clarkson a spol. už určitě neomládnou do věku kavalírů, ale na jejich svéráznou vzdělávací pouť si do podzimu moc rádi počkáme. Co vy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný